neděle 17. prosince 2017 Daniel

Jablonec vyzrál na Olomouc díky brance Kysely

aktualizováno 25. 8. 2013 21:30

Olomouc - Jablonec zvítězil v 6. kole první ligy v Olomouci 1:0, o jeho výhře rozhodl devět minut před koncem po signálu ze standardky Kysela. Severočeši porazili Sigmu popáté z posledních šesti vzájemných duelů a úspěšně se naladili na čtvrteční odvetu Evropské ligy s Betisem Sevilla, na jehož hřišti se pokusí smazat manko 1:2 z domácího utkání. Jablonec vyhrál tři z posledních čtyř ligových kol a v tabulce je pátý. Sigma je jedenáctá. Náš web sledoval utkání v podrobném on-line přenosu.

Utkání  SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec
Utkání SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec

On-line přenos (ukončen):

--:--

Dobrý večer, vítáme vás u on-line přenosu utkání Sigma Olomouc - Baumit Jablonec. Ten je po pěti odehraných kolech první fotbalové ligy s osmi body na šestém místě tabulky. Olomouc je až desátá s pěti body.

--:--

Hráči se už rozcvičují na trávníku, zápas začne v 19:00.

--:--

Baumit Jablonec: Valeš - Čížek, Beneš, Kysela, Novák - Kopic, Piták, Loučka, Vaněk, Vošahlík - Třešňák

Sigma Olomouc: Zlámal - Vidlička, Navrátil, Javůrek, Škerle - Karaš, Falta, Šindelář, Pospíšil, Navrátil - Lietava

--:--

Fotbalisté nastoupili na hřiště, za malý moment se začne.

--:--

Hlávním rozhodčím utkání bude Pavel Královec, sudí známý z řízení zápasů pohárové Evropy.

1.

Utkání právě začalo, u míče jsou domácí.

1.

Jablonec začal okamžitě napadat.

2.

Dlouhá přihrávka na Lietavu se nepovedla, Valeš byl rychlejší.

3.

Vidličkův aut na Lietavu, který okamžitě poslal balon na pravou stranu, kde ovšem nikdo nebyl.

3.

Čížek odvrátil balon z šestnáctky do bezpečí poloviny hřiště.

4.

Karaš šikovně přihrál Faltovi zprava, vypálil, ale tečovaný míč skončil v autu. Rohový kop.

5.

Na centr si nabíhal Lietava, míč však odvrátil Kysela.

6.

Na olomoucký centr z pravé strany nedosáhl u vápna Pospíšil.

9.

Škerle zaváhal, Kopic se dostal k míči, následně několik dalších jabloneckých hráčů, ale Sigma pokusy Baumitu odvrátila.

10.

Falta si těsně před velkým vápnem hezky našel Lietavu, ale v době přihrávky byl útočník Olomouce v ofsajdu.

11.

Na začátku zápasu byla aktivnější Sigma, nyní se síly rozložily.

12.

Kopic hledal zpětnou přihrávku Třešňáka, k zakončení se ale nedostal.

12.

Lietava vypálil na levou tyč Valeše, jenž upustil balon do autu. Sigmu čeká další rohový kop.

13.

Z něj nic nebylo, Jablonec šel do protiakce, ale na středu byl zadržen.

14.

Zlámal reflexivně vyškrábl Pitákovu přízemní střelu po přihrávce Kopice.

1 2 3 4 »

Jablonečtí nechali před odvetou Evropské ligy odpočívat gólmana Špita s útočníkem Hubníkem, který dříve působil právě na Hané. Sigma začala poměrně aktivně, v úvodu zakončoval Lietava, ale náhradní brankář Valeš vyrazil na roh.

O chvíli později na opačné straně připravil pozici Kopic Pitákovi a také domácí brankář Zlámal se musel natahovat. Hosté začali získávat více ze hry. Ve 22. minutě utekl obraně Sigmy Kopic, trefil však jen boční síť. O chvíli později vrátil míč na malé vápno Třešňák a Piták zblízka jen těsně minul pravou tyč.

Druhý poločas začal obrovskou šancí hostů. Piták vysunul Vaňka, jenž šel sám na Zlámala, jenže minul branku. Modrá lavina se připomněla v ofenzivě v 55. minutě. Jablonečtí byli lepší v kombinaci a otevřít skóre mohli poté, co Piták zkoušel přelobovat Zlámala. Ten vyrazil míč s vypětím sil na břevno a před dorážejícím Třešňákem odvrátil Vidlička. V další velké šanci Třešňák našel Vaňka, jehož gólovou ránu tečoval na roh Javůrek. Sigma už v té době měla na hřišti tři útočníky, větší tlak to ale nepřineslo.

Naopak v 81. minutě Jablonec rozhodl. Hosté rozehráli signálem standardní situaci a Kysela po Novákově hlavičkovém přiťuknutí skóroval hlavou do prázdné branky. Srovnat mohl Doležal, ale mířil hlavou mimo.

Martin Kotůlek (Olomouc): "Úvod nám vyšel, ale postupně jsme ztratili střed hřiště. Výkon Karla Pitáka byl výborný, celá jablonecká hra šla přes něj a my jsme mu nechali hodně prostoru. My jsme byli dopředu nepřesní. Dnes byl soupeř lepší."

Roman Skuhravý (Jablonec): "Jsem rád za tři body. Kromě první čtvrthodiny, kdy jsme nebyli rozběhaní, jsme získali jistotu na míči a vypracovávali jsme si šance. Ty jsme zahazovali, ale naštěstí jsme se prosadili ze standardky. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale i tak samozřejmě hráčům moc děkuji za výkon."

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 81. Kysela. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Piták (Jablonec). Diváci: 4534.

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Šindelář (73. Ordoš) - Navrátil, Karaš (65. Doležal), Pospíšil, Falta - Lietava. Trenér: Kotůlek.

Jablonec: Valeš - Čížek, Beneš, Kysela, Novák - Loučka, Vaněk - Kopic (88. Jablonský), Piták, Vošahlík (89. Zoubele) - Třešňák (71. Hubník). Trenér: Skuhravý.