pondělí 26. června 2017 Adriana

Liberec: V duelu s Jabloncem mohl někdo vytvářet tlak na sudí

Liberec -Vedení fotbalového Liberce se domnívá, že v semifinálové odvetě Poháru České pošty v Jablonci se někdo mohl snažit vyvíjet tlak na trojici rozhodčích v čele s Michalem Patákem. Přesto však Slovan protest proti sudím nepodá. "Zkušení rozhodčí si svoje rozhodnutí obhájí. Musíme se spolehnout na zprávu delegáta," uvedl liberecký ředitel Libor Kleibl.

Utkání Jablonec - Liberec

Šéf Liberce věří, že zápas důkladně rozebere na svém zasedání komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. "Ta bohužel ale neposoudí, kdo a proč se v tomto utkání mohl snažit vytvářet tlak na rozhodčí," dodal Kleibl.

Liberečtí se cítili poškozeni několika spornými verdikty, především v první půli. U Patáka několikrát marně reklamovali odpískání ruky, jednou v pokutovém území. Nelíbily se jim také udělené žluté karty ani to, že sudí podle nich přibližně v polovině úvodního dějství nenechal v nadějné situaci výhodu. V závěru rozhodčí neuznali Rybalkův gól kvůli údajnému ofsajdu.

Kritikou nešetřil špílmachr Jiří Štajner. "Dnešní zápas v Jablonci byla velká prasárna," uvedl. Trenér Jaroslav Šilhavý nechtěl Patákův výkon komentovat, rozhodčí ale podle něj zápas Liberci neprohráli. Slovan po porážce 0:2 z poháru vypadl.

Patákovými výroky se v poslední době necítil poškozen jen Liberec. Sudí významně zasáhl do dění v nedělním ligovém zápase o záchranu mezi Hradcem Králové a Slováckem, když během tří minut ve druhé půli udělil domácímu Harisi Harbovi dvě žluté karty a vyloučil ho. Ve druhém případě ho potrestal za údajné filmování. Hradec v deseti ztratil vedení 2:1, prohrál 2:3 a propadl se na sestupovou patnáctou příčku za Teplice.