Hynek neměl na horském kole konkurenci, týmu pomohl k 3. místu

Lienz - Český biker Kristián Hynek přispěl k bronzu mezinárodního týmu v extrémním závodu Dolomitenmann v rakouském Lienzu. V jubilejním 30. ročníku prestižní štafety, která je kombinací běhu do vrchu, paraglidingu, jízdy na horském kole a sjezdu na divoké vodě, zopakoval loňské umístění.

Kristián Hynek
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Na svém bikerském úseku dlouhém 27 kilometrů s převýšením více než 1600 metrů byl Hynek opět nejrychlejší ze 130 účastníků. Na nejbližšího soupeře najel 49 sekund. Stejný primát si zajistil i jeho týmový kolega Petro Mamu z Eritreje v běhu do vrchu.

Oba rakouští členové družstva, paraglidista Lorenz Peer a kajakář Manuel Filzwieser, však na svých úsecích ztráceli a v cíli bylo stabilní kvarteto téměř tři minuty za vítězným italsko-rakouským družstvem.

Jiný český závodník, kajakář Lukáš Kubričan, pomohl dalšímu mezinárodnímu seskupení ke čtvrtému místu. Ve sjezdu na řece Drávě, který tradičně začínal skokem ze sedmimetrové rampy, byl stejně jako loni ze všech nejrychlejší.

Nejlepší ryze český tým ve složení Jan Janů, Tomáš Lednik, Jiří Novák a Kamil Mrůzek obsadil osmou pozici.