Časovce vládl Porte, Kreuziger zůstává před horami v klidu

Bourgoin-Jallieu - Australan Richie Porte vyhrál čtvrtou etapu cyklistického závodu Critérium du Dauphiné, kterou byla časovka na 23 kilometrů. Ve zvlněném terénu za ním skončil čtyřnásobný světový šampion v této disciplíně Tony Martin ze stáje Kaťuša. Z Čechů byl nejlepší Roman Kreuziger na 48. místě.

Richie Porte
zdroj: ČT4 autor: ČTK/AP/Colin Flockton

"Jsem spokojený s formou tak krátce před Tour," řekl vítěz v cíli s tím, že byl po dlouhé době spokojený i se svým výkonem v jízdě na čas. Třetí místo si připsal Alejandro Valverde ze stáje Movistar, když na Porteho ztratil v cíli 23 vteřin.

Roman Kreuziger dojel na konci páté desítky a celkově se zařadil na 34. místo se ztrátou 2:24 minuty na vedoucího Thomase De Genta, který dojel v časovce devátý. Petr Vakoč měl 126. čas a celkově je až na 153. místě.

"Teď přijdou těžší etapy a víme, kde je třeba zapracovat směrem k Tour," svěřil se Kreuziger s tím, že zůstává v klidu. "Zítra je ještě sprinterská etapa, tak uvidíme, jestli si to nechají odjet. Pak už začínají tři dny velmi horské," řekl český závodník v cíli.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour)

4. etapa (časovka 23,5 km): 1. Porte (Austr./BMC) 28:07, 2. Martin (Něm./Kaťuša) -12, 3. Valverde (Šp./Movistar) -24, 4. Clement (Niz./LottoNL) -28, 5. Haga (USA/Sunweb), 6. Sütterlin (Něm./Movistar) oba -32, ...48. Kreuziger (ČR/Orica) -1:57, 126. Vakoč (ČR/Quick-Step) -3:27.

Průběžné pořadí: 1. De Gendt (Belg./Lotto) 13:05:53, 2. Porte -27, 3. Valverde -51, 4. Clement -55, 5. Contador (Šp./Trek-Segafredo) -1:02, 6. Froome (Brit./Sky) -1:04, ...34. Kreuziger -2:24, 153. Vakoč -20:42.