Dohráno MOL Cup

Sychravá Vuelta patřila Barredovi, Nibali se drží v čele

Lagos de Covadonga (Španělsko) – V dešti a mlze zvítězil španělský cyklista Carlos Barredo s více než minutovým náskokem v horské 15. etapě Vuelty. Na třetí místo se v závěrečném náročném stoupání na pyrenejský vrchol Lagos de Covandonga prosadil Slovák Martin Velits, kterého vedle Barreda předstihl už jen Belgičan Nico Sijmens. Závod stále vede Ital Vincenzo Nibali.

Lídr stáje Liquigas, kterému opět až do posledních kilometrů pomáhal český cyklista Roman Kreuziger, projel cílem ve výšce 1 110 metrů nad mořem na osmém místě. Nibali si tak udržel čtyřsekundový náskok před Španělem Joaquínem Rodríguezem, který skončil desátý. O osudu závodu tak nejspíš rozhodne středeční časovka, v níž by měl mít italský jezdec výrazně navrch.

Kreuziger v závěrečných kilometrech zvolnil a dojel do cíle 187 kilometrů dlouhého úseku na 36. místě o 5:47 minuty za vítězem. V celkovém pořadí si polepšil o tři místa a patří mu 34. pozice.