ČTsport

ČTsport
úterý 24. dubna 2018 Jiří

Frintová skončila v Maďarsku na Světovém poháru v triatlonu šestá

Velikost textu:

Tiszaújváros (Maďarsko) - Česká triatlonistka Vendula Frintová obsadila šesté místo v dnešním závodu Světového poháru v severomaďarském Tiszaújvárosi. Na vítěznou Britku Andreu Whitcombeovou ztratila česká závodnice více než čtyři minuty, další medailové pozice obsadily vedoucí žena Světového poháru Felicity Abramová z Austrálie a Brazilka Mariana Ohataová.

Vendula Frintová
Vendula Frintová
Otevřít galerii
 • Vendula Frintová zdroj: www.etriatlon.cz http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/4/310/30975.jpg?1215951389
 • Vendula Frintová zdroj: http://www.frintova.toof.cz/galerie/ http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/2/192/19169.jpg?1209201176

Čtyřiadvacetiletá Frintová už letos dokázala doběhnout ve Světovém poháru na třetím místě, což se jí podařilo v dubnovém závodu v korejském Tongjongu. Po deseti závodech z šestnácti je tedy v průběžném pořadí na jednadvacátém místě. První příčku si zatím drží Abramová, v závěsu za ní Britka Tuckerová a další Australanka Moffattová.

Triatlon je individuální sport spojující těsně za sebou plavání, jízdu na kole a běh. Frintová se účastní vrcholných závodů triatlonu od roku 2003, o rok později v kategorii do třiadvaceti let obdržela stříbrnou medaili na světovém mistrovství. Ve stejném roce se stala i nejlepší českou triatlonistkou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.