Chcete mě?

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6913  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Ostravské sdružení DOGMA

Klikněte pro větší obrázekNezisková organizace DOGMA byla založena v Ostravě v červnu 2001. Toto sdružení vzniklo proto, Klikněte pro větší obrázekže jeho zakladatelé, manželé Macháčkovi, chtěli využít mnohaletých zkušeností ve výchově a výcviku psů ve prospěch lidí. Dogma nabízí různé služby od osvěty přes výcvikové pobyty až po canisterapii. Cílovou skupinou jsou nejen děti z dětských domovů nebo školek a škol, ale i senioři nebo lidé handicapovaní (sociálně i zdravotně).

Klikněte pro větší obrázekDOGMA sdružuje dobrovolníky, kteří museli absolvovat se svými pejsky specializovaný výcvik. Někteří z nich mají složené i canisterapeutické zkoušky a pravidelně se účastní přezkušování. Klikněte pro větší obrázekVšichni členové sdružení se neustále dále vzdělávají v oblastech, kterým se intenzivně věnují. Zvířecí členové sdružení se rekrutují z dvanácti pejsků různých velikostí i plemen. Psi podstupují pravidelné veterinární prohlídky, společně se svou paničkou nebo páníčkem prošli specializovaným výcvikem a všechny je spojuje láska k lidem. Sdružení DOGMA usiluje o kvalitní soužití člověka se psem a ostatními zvířaty ve společnosti.

www.sdruzenidogma.cz

Fotografie z natáčení

Příběhy ze zoo: Zoborožec vrásčitý

V tomto dílu našeho miniseriálu se podíváme na zoborožce vrásčitého, který žije v zoo v Ústí nad Labem.

Nabídka: pejsci

Útulek pro zvířata v nouzi Mělník
Řípská ulice
telefon: 315 628 353 nebo 602 144 145
číslo účtu: 176 577 065/0600
www.msoz.cz

Klikněte pro větší obrázekLILI je krásná hladkosrstá kříženka jezevčíka. Jsou jí asi dva roky. Tahle fenečka je zpočátku k cizím lidem trochu nedůvěřivá, jinak je ale velice přátelská a hravá. Lilinka má ráda lidskou společnost a je natolik tolerantní, že jí v nové domácnosti případní jiní zvířecí mazlíčci nijak vadit nebudou. Je vhodná do bytu.

Klikněte pro větší obrázekČtyřletá SANDRA je kříženka jezevčíka. Je kastrovaná. Její o dva roky mladší brácha se jmenuje TÍŤA. Původní majitelka je odložila s tím, že už se o ně prostě nemůže dál starat. Pejsci jsou to přitom velice přátelští, nenároční a hodní. Lidi mají v lásce, jsou zvyklí v bytě a klidně na vás těch pár hodin, co musíte trávit v práci, počkají doma sami. A pak se budou těšit ze společně stráveného času. Pro oba pejsky by bylo nejlepší, kdyby šli do nového domova společně.

Klikněte pro větší obrázekVelice temperamentní a hravá kříženka střední velikosti slyší na jméno RIA. Jsou jí asi dva roky. Byla nalezena v Mělníku, jak bezcílně pobíhá po ulicích. Ria potřebuje dostatek pohybu, miluje procházky a výlety za jakéhokoliv počasí. Je velice hravá a nezkazí žádnou legraci. Ve společnosti lidí si doslova lebedí. S ostatními pejsky se nepere.

Klikněte pro větší obrázekTříletý kříženec VIKI je takový ďáblík. Temperamentu má na rozdávání, je hravý a veselý. Nejlépe by se mu líbilo bydlení v domu – ve společnosti nových páníčků, ale s možností výběhu v dobře oplocené zahradě. V opačném případě neodolá Viki volání dálek a sem tam si udělá výlet na vlastní pěst. Ač se to nezdá, je Viki velký závislák a pozornost milované paničky nebo páníčka mu je nade vše.

Klikněte pro větší obrázekHESY je pejsek, který k sobě hledá opravdu hodně aktivního člověka. Co byste také čekali od kříženky seveřana? Jsou jí asi dva roky. Základní povely zvládá, je hodná a poslušná. Potřebuje ale skutečně hodně pohybu. A to každý den. Moc by se jí líbil třeba některý ze psích sportů. Zkrátka nějaká aktivita, která by dokázala vybít nadbytek temperamentu, kterým tito pejsci disponují.

Klikněte pro větší obrázekANIČKA je milá, hodná a přátelská fenečka. Je kastrovaná. Kdo by si ji vzal, rozhodně neprohloupí. Anička je nekonfliktní, poslušná a těší se do nového domova k hodným lidem. A hodila by se klidně i jako společnice ke staršímu člověku, který chodí rád na procházky. Aničce jsou tři roky.

Klikněte pro větší obrázekA máme tady BONIFÁCE. Krasavec. Německá doga, věk sedm let. Bonifác je zpočátku velice nedůvěřivý k mužům, které nezná. Asi důsledek nějaké špatné zkušenosti z minulosti. Jinak je to ale přátelský a hravý pes. Bonifác se hodí pro zkušeného chovatele, který zná toto plemeno.

Klikněte pro větší obrázekFRUFRU je asi devítiletý pejsek. Je klidný a milý. Moc rád se pomazlí. Nová majitelka nebo majitel v něm získají skutečného kamaráda. Frufru je vděčný za každý projev lásky, za každé pohlazení nebo pamlsek. Je zvyklý na děti. Jiná zvířata ve společné domácnosti mu nevadí. Frufru je prostě ideál a zasloužil by si dožít u hodných lidí.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Napište nám svůj příběh, jak vám zvíře změnilo život

Diskuse diváků
 • Michaela Chytilová 27. 8. 2015 15:47

  Pomozte prosím najít pejska.

  ZTRATIL SE MÁM ČILLI! Pes, Plemeno rhodéský ridgeback. PROSÍM POMOZTE HLEDAT. UTEKL Z NE…

 • karlice 13. 6. 2015 12:46

  Útulek

  Dobrý den potom co se nám ztratila i naše poslední kočička Sazinka (sousedi umí být zlý). Rozhod…

 • karlice 25. 4. 2015 22:09

  Alvin a mžurka

  Dobrý den před časem jsem sem psala ohledně mé kočičky Lízy ale teď jde o kocoura Alvina kterému j…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 14 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady