Mejdan na kolejích

Úvod

Úterý 21. 10. 2014

I na takové zadání, jako je studentská párty, muselo jednou dojít. Radost kuchařského týmu, že jejich kulinářské zásahy sledují i studenti vysokých škol, neznala mezí a překonala všechny nástrahy, které prostředí kolejí skýtalo. Odolat volání o pomoc, které přicházelo od studenta kybernetiky Lukáše, nebylo prostě možné. I jeho vzkaz byl originální.
A jaké bylo vlastně jeho přání: "Oslava narozenin v prostředí kolejní studovny. Blíží se poslední narozeniny mého kamaráda, spolužáka a spolubydlícího, strávené na vysoké škole, a tak bych mu rád připravil skvělou oslavu. Pokaždé něco vaříme, ale bez trouby je výběr jídel omezený. K dispozici jsou dvouplotýnkové vařiče, něco nádobí a několik šikovných rukou. Chci udělat nádhernou poslední narozeninovou kolejní párty. Jako perličku bych rád vytvořil dort ve tvaru prasátka. Prasátko je takový Jakubův symbol, myšlený v dobrém."
Dort ve tvaru prasátka - to byl velký úkol pro šéfcukráře Vladimíra. Jeho bezé roláda ve tvaru prasátka nakonec inspirovala Jiřího i Martinu natolik, že připraví sýrové a šunkové rolády s různými náplněmi a na všechny způsoby. A sangria podle Lukášova vlastního receptu tenhle roládový studentský raut dokonale doplní.

Recepty

Štítky

bezmasá jídla, dezert, dort, hrozny, chilli, jablka, koření, ořechy, oslava, ovoce, paprika, pomeranče, předkrm, salát, sladká modelovací hmota, studená kuchyně, sýr, špenát, uzeniny, vejce, víno, zelenina, želatina

Příští zásah

Fotografie

Konečně dobrý recept

5. 9. 2011 17:30 ČT1

Oblíbená trojice - šéfkuchař Jiří, jeho pravá ruka kuchařka Martina a šéfcukrář Vladimír se vracejí do pořadu Kuchařská pohotovost. A hned jejich první zadání prověří, jestli je všechno tak, jako…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení