Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Slučování středních škol

Kvůli nižším počtům studentům kraj snižoval i počet středních škol. Jak se na slučování dívají ředitelé a politici?

Nový ředitel Národního divadla Brno

Brněnské národní divadlo by už dnes mohlo znát jméno svého nového ředitele. Večer by ho měla vybrat odborná komise magistrátu.

Konec kauzy Sudice

Blanenský okresní soud dnes zprostil viny bývalého účetního Sudic Vítězslava Bártu. Obžaloba ho vinila z toho, že nepředal dokumenty potřebné k vedení obce a vymazal databáze v počítači. To se ale u soudu neprokázalo.

Akce na podporu Havlovy uličky

Skupina Brňanů se dnes sešla u divadla Husa na provázku, aby podpořili vznik uličky Václava Havla v Brně. S nápadem pojmenovat ulici po bývalém prezidentovi přišel v loňském roce režisér Vladimír Morávek.

Kontroly kamionů

V místě bývalého hraničního přechodu Mikulov/Drasenhofen dnes policie ve spolupráci s celníky a inspektory životního prostředí prověřovala nákladní automobily.

Filmové klapky vystavili ve Zlíně

Víc než stovka umělecky ztvárněných kapek dorazila do Zlína, je to jasné znamení blížícího se filmového festivalu. Klapky teď zdobí obchodní a zábavní centrum uprostřed města. Jejich tradiční dražba podpoří vznik studentských filmů.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST