iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 1. 2017
11:15 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
2473
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Kavárna Õde — Klub sv. Anežky v Opavě — Kostel sv. Mikuláše v Ludgeřovicích — Žehnání zvoničky v Doubravě — Noach v Izraeli

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kavárna Õde

  1:25 do playlistu

  Kavárna Õde
  V Olomouci najdete nezvyklou kavárnu. Jejími majitelkami a zároveň zaměstnankyněmi jsou řeholní sestry. Jak se jim podařilo podnikání propojit s klášterním životem kongregace Neposkvrněného početí Panny Marie? To nám představí sestry samy. Ve stejné budově, kde pracují, také žijí a modlí se. I svým návštěvníkům sestry dovolují nahlédnout pod pokličku takového klášterního života. V kavárně proto najdeme prostor k osvěžení těla, ale i k občerstvení duše.

 • Klub sv. Anežky v Opavě

  6:24 do playlistu

  Klub sv. Anežky v Opavě
  Seniorský klub svaté Anežky se schází při Charitě Opava. Babičky a dědečci často z řad bývalých zaměstnanců a dobrovolníků tamější Charity se scházejí každý týden v domě svaté Anežky na Kylešovské ulici. Společně si nejen posedí u kávy, ale absolvují různé besedy, výlety, čtenářská posezení, setkávají se i s mladými a dvakrát do roka dbají i na duchovní obnovu. Asi nejzajímavější z činností seniorských dobrodinců, ale hlavně „dobrodinek,“ je pletení obvazů pro malomocné pacienty v Africe.

 • Kostel sv. Mikuláše v Ludgeřovicích

  10:35 do playlistu

  Kostel sv. Mikuláše v Ludgeřovicích
  V seriálu o novogotických sakrálních stavbách na Hlučínsku se vydáme do Ludgeřovic. Velkou obcí za Ostravou projíždějí všichni, kdo míří, jak se říká lidově, na „prajzskou“. I proto se Ludgeřovicím přezdívá „brána do českého Slezska“. Na hlavním tahu touto obcí nelze minout monumentální stavbu z červených cihel – kostel svatého Mikuláše. Právě u něj se tentokrát zastavíme s průvodcem Jiřím Jungem.

 • Soutěž
 • Žehnání zvoničky v Doubravě

  16:34 do playlistu

  Žehnání zvoničky v Doubravě
  V reportáži se zastavíme společně s ostravsko-opavským biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem u horníků v Doubravě na Karvinsku. Začátkem prosince tam totiž biskup požehnal netradiční zvoničku. Dřevěná stavba je novým pietním místem na památku obětem důlních neštěstí. Patronkou zvoničky je, jak jinak, svatá Barbora. Ta je uctívaná jako ochránkyně horníků, dělostřelců a dalších pracovníků, kterým hrozí náhlá nebo násilná smrt.

 • Noach v Izraeli

  19:43 do playlistu

  Noach v Izraeli
  V posledním příspěvku vám představíme mužský vokální soubor Noach z Ostravy. Toto nezvyklé uskupení mužů různých profesí i vyznání se věnuje interpretaci hebrejských písní. Přitom ve svých řadách nemají profesionální zpěváky ani studované znalce judaismu. Naopak jejich členy jsou například lékárník, neurolog, servisní technik, tiskař, student či katolický kněz a evangelický kazatel. Sledovat je budeme v době jejich turné po Izraeli.

Přehrát vše