iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 12. 2009
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
18063
zhlédnutí

Objektiv

Gruzie: Meschetie — Island: Divy přírody — Tanzánie: nosorožci

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Gruzie: Meschetie

  0:56 do playlistu

  Gruzie: Meschetie
  Gruzínská Meschetie, kraj v samém koutě neklidné země mezi arménskou a tureckou hranicí, nepatří mezi turisticky navštěvované destinace. Přesto tu na připomínky historie narazíte na každém kroku. Mají co dělat hlavně s křesťanstvím. Ke světovým unikátům patří přes 1300 let starý skalní palác Vardzia. A v zapomenutí tu dožívá také několik desítek posledních příslušníků pravoslavné sekty Duchoborů, které sem do vyhnanství poslal ruský car.

 • Island: Divy přírody

  5:29 do playlistu

  Island: Divy přírody
  Kdo sledoval poslední vydání Objektivu, ví, že jsme opustili malou českou výpravu na Islandu, právě ve chvíli, kdy se chystala na další cestu za přírodními divy ostrova. Takže teď máme i my nejvyšší čas naskočit na palubu karosy a nezmeškat další překvapení – jako třeba nejmohutnější a možná i nejstrašidelnější vodopád na starém kontinentu nebo mraky výstavních hub, ale i komárů.

 • Soutěž

  10:26 do playlistu

  Soutěž
  Zůstáváme na Islandu. A bude nás zajímat, kolik kubíků vody proteče každou sekundu nemohutnějším evropským vodopádem Dettifoss? A) 200 m3 B) 300 m3 C) 400 m3

 • Tanzánie: nosorožci Další info

  11:03 do playlistu

  Tanzánie: nosorožci Další info
  Vsadil bych se, že si ještě dobře pamatujete příběh lvice Elsy, a tak vám nebudou neznámá ani jména Joy a George Adamsonových. V posledních letech – před tím než George Adamsona zavraždili pytláci, se stal jeho pravou rukou Tony Fitzjohn. Toho osud později zavál do tanzánské rezervace Mkomazi. Právě tady navázal Tony Fitzjohn spolupráci se zoologickou zahradou ve Dvoře Králové. Unikátní projekt osobně zmapoval a v Objektivu exkluzivně nabízí kameraman a režisér Jiří Bálek.

Přehrát vše

Související