iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2017
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
6919
zhlédnutí

Objektiv

Francie: Západní pobřeží Francie — Afghánistán: Mazár-e Šaríf — Slovinsko: Válečné oběti

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Francie: Západní pobřeží Francie

  0:54 do playlistu

  Francie: Západní pobřeží Francie
  Když se řekne Francie a moře, tak si většina z nás představí věčně slunné Azurové pobřeží, kde zima je pomalu sprosté slovo. Jenže Francii neomývají jenom vlny moře Středozemního, ale také Atlantiku. Pokud se sem vypravíte, čekají tu na vás nejen kilometry většinou opuštěných pláží a města, kudy kráčely dějiny, jako třeba La Rochelle, ale můžete tu ochutnat i jedno z nejlepších vín na světě, případně pravý francouzský koňak.

 • Afghánistán: Mazár-e Šaríf

  9:14 do playlistu

  Afghánistán: Mazár-e Šaríf
  Afghánistán není v posledních letech vyhledávanou turistickou destinací. S postupným odchodem spojeneckých vojsk se v zemi zhoršila bezpečnostní situace a vydat se tam jako turista je v současné době značně nebezpečné. Každý, kdo ale Afghánistán někdy navštívil, má tendenci se tam vracet a nebo o něm alespoň hezky mluvit. Kdyby se země dala popsat jako člověku - o Afghánistánu se dá říct, že má zkrátka zvláštní charisma. My se teď vypravíme do Mazár-e Šarífu. Největšího města na severu země, kde natáčela Tereza Engelová.

 • Slovinsko: Válečné oběti

  17:06 do playlistu

  Slovinsko: Válečné oběti
  Když byl spolupracovník a také režisér Objektivu František Karvánek malý kluk a jezdil za babičkou na prázdniny do pošumaví do Vitějovic, četl si na návsi na pomníku jména padlých během první světové války. Bylo mezi nimi i jméno bratra jeho babičky Václava Hloušky, který padl kdesi na jihu Evropy. František slíbil, že jednou to místo vypátrá. Vydal se na cestu a vznikla i reportáž pro Objektiv.

 • Soutěž

  26:15 do playlistu

  Soutěž
  Jak místní nazývají mešitu Hazrat Ali v centru afghánského Mazár-e Šarífu?A) BíláB) ZelenáC) Modrá

Přehrát vše

Související