iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2013
13:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
2780
zhlédnutí

Z metropole

Divadelní představení mentálně postižených — Libeňský ostrov po povodni — Rozpůlený Císařský ostrov — Výukový model novorozence na Záchranné službě — Transplantace jater — Podzemí Husova pomníku — Nobelova cena pro N. Wintona — Animované pražské legendy — Praha fotografická — Památné hrušně

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

  • Divadelní představení mentálně postižených

    0:35 do playlistu

    Divadelní představení mentálně postižených
    Mentálně postižení lidé, kteří bydlí v domově i v chráněných bytech v Krči, hrají divadlo – jejich skupina se jmenuje Mimo mísu. Amatérští herci nazkoušeli hru, kterou pro ně napsali jejich asistenti. Tentokrát půjde o čistě nonverbální divadlo, které používá tanec, hudbu a prvky cirkusu. Nová inscenace Hiircum by měla mít premiéru v divadle Rubín.

  • Libeňský ostrov po povodni

    5:26 do playlistu

    Libeňský ostrov po povodni
    Velká voda postihla i zahrádkáře z Libeňského ostrova. Mnohým letošní povodňová vlna udělala větší škodu, než v roce 2002.

  • Rozpůlený Císařský ostrov

    8:11 do playlistu

    Rozpůlený Císařský ostrov
    Likvidace následků povodní probíhá i na dalších místech v Praze. Třeba na Císařském ostrově, který proudící voda rozpůlila napříč a vymlela v něm nový kanál. Právě ten v týdnu zasypávali vojáci.

  • Policie i na magistrátu
  • Výukový model novorozence na Záchranné službě

    9:12 do playlistu

    Výukový model novorozence na Záchranné službě
    Reálný výukový model novorozence koupila pro praktický výcvik pražská záchranná zdravotní služba. Model umí simulovat šest různých akutních stavů. Dítě dýchá, má srdeční tep, krevní řečiště i kosti. Umí plakat a hýbe všemi končetinami. Lektor během záchrany života celý model ovládá. Mění aktuální zdravotní stav novorozence a záchranáři musí okamžitě reagovat.

  • Transplantace jater

    10:54 do playlistu

    Transplantace jater
    V Česku přibývá transplantací orgánů u nejmenších dětí. Loňský rok byl v tomto směru rekordní: nová játra dali lékaři jedenácti malým pacientům. Letos přibyli další čtyři. Tyto unikátní zákroky v České republice provádí výhradně pražský IKEM, který o uplynulém víkendu pro děti s transplantovanými játry uspořádal dětský den.

  • Podzemí Husova pomníku

    12:41 do playlistu

    Podzemí Husova pomníku
    Krápníky přímo uprostřed Prahy, pod Staroměstským náměstím, v podzemí Husova pomníku. Televizní kamera se do těchto míst ještě nikdy nepodívala. Restaurátoři teď provádějí závěrečnou fázi průzkumu pomníku i jeho podzemí před několikaletou opravou monumentu. Krápníky přitom po dohodě s památkáři musí zachovat.

  • Nobelova cena pro N. Wintona

    16:46 do playlistu

    Nobelova cena pro N. Wintona
    Dostane Nicolas Winton Nobelovu cenu? Zásadní krok pro to udělali studenti gymnázia Open Gate v Babicích, kteří dali dohromady 230 tisíc podpisů na jeho podporu. S peticí odletěli do Norska.

  • Animované pražské legendy

    18:17 do playlistu

    Animované pražské legendy
    Svatovítská katedrála, Staroměstský orloj nebo Karlův most - trojice památek, které kromě svého významu mají společné taky to, že figurují v pražských legendách. Ty teď do animované podoby převádí skupina filmařů. Za každým zhruba čtyřminutovým příběhem jsou až dva měsíce tvrdé práce.

  • Praha fotografická

    21:15 do playlistu

    Praha fotografická
    Zúčastnit se může každý, kdo má pocit, že se mu nějaká fotografie v Praze povedla. Přesto má soutěž Praha fotografická jen několik desítek účastníků. Důvod je prostý, organizátoři nepřijmou cédéčko se stovkami fotek, autoři musí dodat maximálně deset hotových velkých snímků. Sochy i vybrané snímky ze soutěže Praha fotografická si můžete v Brožíkově síni Straoměstské radnice prohlédnout každý den do konce června.

  • Památné hrušně

    22:58 do playlistu

    Památné hrušně
    Hrušní obecných v Praze roste nespočet, ale památné jsou jenom dvě. Jedna z nich roste už 120 let pod Vysokou cestou poblíž tzv. Branických skal. V zajímavé lokalitě, v sousedství původně klášterní usedlosti Gayerka, kterou později vlastnil Jan Spirit, roste i největší pražská hrušeň. Je jí zhruba 160 let a může se pyšnit obvodem 306 cm.

Přehrát vše

Související