Zpravodajství Ostrava

Půjčila jim peníze, oni prodali její byt

Velikost textu:

Olomouc - Sousedský spor řeší olomoucký soud. Marie Hejdová z Olomouce tvrdí, že půjčila peníze svým sousedům. Muž a žena jí ale dluh nesplatili. Ženě se navíc za pomoc odvděčili tím, že prodali její byt.

Obžalovaný před soudem
Obžalovaný před soudem

Na začátku bylo přátelství starší ženy s novými sousedy. Na konci zůstala podvedená důchodkyně se statisícovým dluhem. Marie Hejdová z Olomouce doplatila na svoji důvěřivost. Když sousedé loni potřebovali peníze, Marie Hejdová jim půjčila, přestože se kvůli tomu sama zadlužila. Muž, který vystupoval jako právník, jí pak nabídl pomoc při vyřízení restitučních nároků. Místo toho ale seniorku přiměl podepsat smlouvu o prodeji jejího bytu. „Oni mě obstoupili na té poště z jedné i z druhé strany a já jsem vůbec nevěděla, co podepisuji,“ vzpomíná podvedená seniorka. Na to, že byt je prodaný, přišla náhodou dcera podvedené důchodkyně. Obě ženy pak zalarmovaly policii. Případem se dnes začal zabývat Okresní soud v Olomouci. „Jsou trestně stíhaní jako spolupachatelé pro zločin podvodu dílem dokonaný a dílem nedokonaný. Obžalovaný je stíhán vazebně, obžalovaná na svobodě – oba jsou ohroženi trestem odnětí svobody až na osm let,“ vyjádřil se předseda senátu Okresního soudu Olomouc Michal Jelínek.

přehrát video
Reportáž Evy Knajblové

Obžalovaní svalovali vinu jeden na druhého. Michal Sigmund tvrdil, že jeho bývalá partnerka Ivana Záhumenská si od Marie Hejdové půjčila peníze a zosnovala také prodej jejího bytu. Záhumenská ale v slzách vypověděla, že ji ke všemu přinutil právě Sigmund. Soud dnes hlavní líčení odročil. Musí totiž předvolat ještě další svědky.

Kontakt na autora reportáže: eva.knajblova@ceskatelevize.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.