Zpravodajství Brno

Morkovské chlap - triatlon nejen pro chlapy přilákal rekordní počet závodníků

Velikost textu:

Morkovice - Dvě stě metrů plavání, dvacet kilometrů na kole a pět kilometrů běhu - s takovou sportovní výzvou se museli popasovat adepti na titul Morkovské chlap. Patnáctý ročník triatlonového závodu přilákal rekordní počet účastníků.

Morkovské chlap přilákal letos rekordní počet účastníků
Morkovské chlap přilákal letos rekordní počet účastníků
Otevřít galerii
 • Morkovské chlap přilákal letos rekordní počet účastníků zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Morkovské chlap není akcí jen pro chlapy zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Závodníky čekalo 200 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Cyklistická část v závodě většinou rozhoduje zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

První ročník Morkovského chlapa byl jen zábavou pro hrstku místních nadšenců. Patnácté pokračování tradičního sprinttriatlonu přivítalo už tři sta závodníků, mezi nimi nechyběl mistr světa v terénním triatlonu Jiří Klíma.

"Lidi do Morkovic láká hlavně plávání, protože to je jen dvě stě metrů, při ostatních triatlonech musí uplavat alespoň sedm set padesát metrů, což je velký rozdíl," měl jasno o příčině rekordního počtu účastníků favorit Jiří Klíma.

přehrát video
Rozhovor s Jiřím Klímou a Alešem Dedkem

A právě zkušený triatlet jubilejní ročník závodu ovládl v novém traťovém rekordu padesát jedna minut a devět vteřin. Atak na další triumf tak překazil Aleši Dedkovi, který dokázal v Morkovicích zvítězit už třikrát.

"Já se letos specializuji na delší triatlony, ale Morkovice jsem nechtěl vynechat, protože mám tento závod moc rád. Nejtěžší je tady asi cyklistická část, protože vyšlapat kopec u Litenčic, to dá zabrat. Právě na kole jsem hodně ztratil a ani běh mi nevyšel podle představ," vysvětlil nakonec čtvrtý muž celkového pořadí Aleš Dedek.

přehrát video
Rozhovor s Pavlem Michem a Pavlem Žákem

Že Morkovské chlap není akcí  jen pro chlapy prokázala padesátka závodnic. Dominanci ve své hlavní disciplíně dokázala nakonec v celkové vítězství zužitkovat cyklistka Lucie Javorová.

"Triatlonovou konkurenci tady nedokážu moc posoudit, protože se věnuji výhradně cyklistice. Pro mě to byl letos první triatlon a hned jsem skončila na bedně, za což jsem moc ráda," popsala spokojená vítězka Lucie Javorová, která celou trať zvládla zdolat za jednu hodinu, čtyři minuty a čtyřicet vteřin.

přehrát video
Rozhovor s vítězkou Lucií Javorovou

 

 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.