Zpravodajství Brno

Boj o první místo skončil vítězně pro Brno. Házenkáři dál kralují extralize

Brno - Ani pražská Dukla nedokázala odčarovat kouzlo brněnské neporazitelnosti. V oboustranně bojovném utkání dominovaly hlavně obrany. Skvělý výkon v brance podal domácí Jiří Bavlnka. I díky němu Královo Pole zvítězilo 26:22. V extralize tak zůstává po šesti zápasech první.

Brno zdolalo i Duklu a dál vede extraligu

Brno by si v extralize pomalu mělo začít zvykat na roli favorita. Tým, který v předchozích sezónách myslel hlavně na záchranu, dál drží své senzační vedení ve vyrovnané soutěži. Královo Pole navíc jako jediné dosud neprohrálo.

Rozhovor s Janem Hubáčkem

Jihomoravským házenkářům v poslední době začátky zápasů příliš nevycházely, tentokrát tomu ale bylo jinak. Než se pražská Dukla rozkoukala, prohrávala 7:2. Brno si potom vybralo hluchou desetiminutovku bez gólu, střelcům Dukly ale comeback do zápasu zkomplikoval skvělý Bavlnka a v poločase byl tak stav pro domácí 11:7.

Rozhovor s brankářem Králova Pole Jiřím Bavlnkou

Statistici by se museli do historie pražské Dukly ponořit pořádně hluboko, než by našli zápas, kde hráči historicky nejúspěšnějšího domácího celku vstřelili za poločas pouhých sedm branek. Místo snahy o zteč ale nájezdy Pražanů dál končily na brněnské obraně nebo na pozorném Bavlnkovi. Osobně bráněného Hastíka navíc v útoku hravě nahradili Mičola s Hubáčkem a Brno si tak vypracovalo až sedmigólové vedení.

Rozhovor s Milanem Kotrčem

Teprve deset minut před koncem Dukla vystrčila růžky a sérií tří rychlých gólů se přiblížila Brnu na dostřel. V euforii hrající domácí ale už žádné drama nepřipustili, své vedení si dokázali pohlídat a poslední minutu zápasu si tak mohli vyslechnout skandovaný potlesk osmi stovek diváků, kteří v závěru utkání vzdali svým hrdinům hold ve stoje. Královo Pole zvítězilo 26:22 a dál tak vede nejvyšší soutěž.

Brno – Dukla 26:22 (11:7)

Nejlepší střelci Brna: Mičola 8/2, Hubáček 7/1, Barabáš 3, Dostalík 3

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 4, Mráz 3/1

Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/3, vyloučení: 8 - 8, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváci: 820

KP Brno: Bavlnka, Pokorný - Barabáš, Hubáček, Chýlek, Zima, Paseka, Koubek, Klačo, Ryšavý, Dostalík, Hastík, Mičola, Joppek, Trenér: Jan Hegar

HC Dukla Praha: Petržala, Rangl - Šimůnek, Kern, Kastner, Sviták, Šik, Mráz, Piskač, Kotrč, Rams, Syřínek, Šůstek, Bělohlav, Trenér: Pavel Pauza

Zdroj: ČT Brno