Tereza Polachová

ředitelka divize Obsah

polachova

Tereza Polachová, jmenovaná v roce 2023 ředitelkou divize Obsah, přichází do České televize s bohatými zkušenostmi v oblasti televizního vývoje a produkce. Před svým angažmá v ČT působila v letech 2010 až 2022 jako kreativní producentka a vedoucí vývoje a výroby v HBO Europe, kde se podílela na řadě úspěšných projektů. V období 2007 až 2010 pracovala jako televizní producentka pro společnost Mark BBDO.

Vzdělání získala na dvou renomovaných fakultách. Studovala na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze a absolvovala studium na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

V pozici ředitelky obsahu České televize má zodpovědnost za strategické plánování a realizaci televizního programu, včetně výběru a vývoje nových pořadů. Její zkušenosti z HBO Europe a předchozích pozic jsou cenným přínosem, kde kombinuje kreativní vedení s praktickým managementem. Tereza Polachová hraje klíčovou roli ve formování obsahové strategie České televize a její práce má významný dopad na kvalitu a rozmanitost televizní produkce.