ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Čeští sdruženáři skončili na MS šestí, vyhráli senzačně Japonci

Velikost textu:
aktualizováno 26. 2. 2009 19:18

Liberec - Překvapivými mistry světa v soutěži družstev v severské kombinaci se v Liberci stali Japonci, kteří zvítězili před Německem a Norskem. O senzačním triumfu japonského týmu rozhodl těsný finiš, v němž Norihito Kobajaši předstihl Tina Edelmanna. Časomíra naměřila oběma stejný čas. Norský finišman Magnus Moan nepotvrdil pověst excelentního běžce a obsadil třetí místo se ztrátou 3,6 sekundy. České kvarteto Aleš Vodseďálek, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík a Pavel Churavý obsadilo šesté místo.

Přímé přenosy, záznamy i každodenní souhrn nejdůležitějších událostí libereckého šampionátu nabízí také server iVysílání.cz.

Japonská reprezentace oslavuje zlatou medaili
Japonská reprezentace oslavuje zlatou medaili
Otevřít galerii
 • Japonská reprezentace oslavuje zlatou medaili autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bill Demong autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Churavý dovedl českou štafetu na trati 4 x 5 kilometrů do cíle za olympijskými vítězi Rakušany s odstupem téměř tří minut na vítěze. Až osmí skončili obhájci titulu Finové, kterým chyběl nemocný vedoucí muž Světového poháru Anssi Koivuranta.Čeští reprezentanti si v běhu polepšili o jedno místo oproti skokanské části, kterou poznamenala fatální chyba Billa Demonga z favorizovaného týmu USA. Bronzový medailista z nedělního závodu jednotlivců před skokem nemohl najít své startovní číslo a byl diskvalifikován, takže do skoků zasáhli jen tři jeho reprezentační kolegové. Do štafety už Američané ani nenastoupili, o šanci na třetí titul z Liberce tak přišla jejich hvězda Todd Lodwick.

Výsledky soutěže družstev v severské kombinaci
Výsledky soutěže družstev v severské kombinaci
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.