ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
Vuelta

Vuelta letos ne. Kreuziger u arbitráže svou při prohrál

Velikost textu:
aktualizováno 20. 8. 2014 18:08

Praha – Roman Kreuziger prohrál u sportovní arbitráže svůj spor s Mezinárodní cyklistickou federací (UCI) a zůstává provizorně suspendován. Kreuzigerův případ byl řešen ve zkráceném řízení – český jezdec se na arbitráž obrátil díky rozhodnutí UCI suspendovat ho na základě nesrovnalostí v jeho biologickém pasu, a nikoliv pozitivního dopingovému nálezu – tak, aby měl šanci jet závěrečnou Grand Tour sezony Vueltu. Rozhodnutí arbitráže však jeho účast ve Španělsku znemožnilo. Web ČT sport se případu Romana Kreuzigera věnoval ZDE.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Reakce Romana Kreuzigera:

Podle UCI má Kreuziger v pase nesrovnalosti z let 2011 a 2012, kdy ještě působil v týmu Astana. Zastavenou činnost má od 2. srpna: UCI jej tehdy suspendovala těsně před startem závodu Kolem Polska, už předtím se ale nezúčastnil Tour de France, na níž loni obsadil páté místo. Nyní přijde kromě Vuelty pravděpodobně i o zbytek sezony a mistrovství světa ve Ponferradě.

"Nejsem podvodník a proti antidopingovým pravidlům jsem se nijak neprovinil," hájí se Kreuziger od začátku kauzy. Proto se za pomoci právníka Jana Šťovíčka odvolal k arbitráži v Lausanne. Sportovní soud ale suspendaci nezrušil. "Zamítáme odvolání českého cyklisty Romana Kreuzigera," stojí mimo jiné v krátké zprávě CAS.

 • "Udělali jsme vše pro to, abychom u arbitráže uspěli. Řekli jsme vše, co jsme měli, neudělali jsme žádnou chybu. Nevyšlo to, ale nic nevzdáváme. Bereme to tak, že je to jen první střet v dlouhodobé válce, kterou vedeme. Věřím, že ji nakonec vyhrajeme," uvedl Roman Kreuziger.

Na žádost UCI musí s Kreuzigerem zahájit disciplinární řízení i Český svaz cyklistiky (ČSC). Ten se dohodl s Českým olympijským výborem (ČOV), že případ bude řešit Rozhodčí komise výboru. "Jde nám o maximální transparentnost a nezávislé posouzení případu," uvedl jeho předseda Jiří Kejval. "Je to natolik složitá záležitost, že poprvé v takových případech jsme požádali o pomoc ČOV," uvedl předseda svazu Marián Štetina.

přehrát video
Roman Kreuziger prohrál spor s UCI u sportovní arbitráže
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.