Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Úspěšný seriál o dvou povedených synech kouzelnice Halabáby, kteří se nejen dobře zabydleli ve III.B a obveselovali celou třídu, ale na koštěti své báječné maminky podnikli také dobrodružný výlet. Tam se setkávají nejen s Bílou paní, ale i s loupežníky kapitána Celeleríniho. I. řada seriálu vznikla podle scénáře Aleny a Jiří Munkových a II. řadu napsala scenáristka a režisérka Jaroslava Havettová.

Karel Poláček vydal svého Edudanta a Francimora už v roce 1933, ale vtipný, veselý a dobrodružný příběh dodnes nepřestal děti bavit, a knížka se dočkala několika vydání. Režisérka Jaroslava Havettová, ověnčená významnými mezinárodními cenami, vnesla do své režie mnoho tvůrčích nápadů, obohatila děj o nové postavy a svižné gagy a byla přísná i na své animátory. Vratislav Hlavatý obdařil postavy rasantním výtvarným humorem a Milan Šteindler čte svůj deník jako žák III.B velmi věrohodně.

Ve druhé části I. řady seriálu se také odehraje důležitý fotbalový zápas mezi III.B a loupežníky na jedné straně a mezi zloději jistými si svým vítězstvím, na straně druhé. Tyto díly v roce 1987 získaly pro Českou televizi Zlatý střevíček ve Zlíně. Ve II. řadě se zase můžete těšit na dobrodružné i humorné střety Edudanta a Francimora se lstivým a záludným kapitánem Šperhácem za aktivní účasti "vševědoucí" čarodějnice Halabáby i spolužáků základní školy.

Celý seriál má své příznivce, ale i své odpůrce, vymyká se totiž běžnému zboží. Je určen větším dětem, ti budou určitě jeho humoru rozumět jako by mu jistě fandil i Karel Poláček.

Stopáž8 minut
Rok výroby 1993
 ST 4:3