Předchozí díl | Následující díl

Bílá paní na hlídání

Štědrý den

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehrát video

Kreslený seriál o kouzelné Bílé paní, která se stane chůvou velmi zvídavých a podnikavých čtyřčat.

Paní Černá je restaurátorka starých obrazů, pan Černý je lodní důstojník na zaoceánském parníku a jejich děti, čtyřčata Barnabáš, Matyáš, Tobiáš a Uriáš jsou pěkná čísla. Žádná paní na hlídání u nich nevydrží ani hodinu. Tedy až do chvíle, kdy se paní Černá seznámí s paní Bílou, která to s kluky umí přímo zázračně. Jak by také ne, je to totiž ve skutečnosti opravdická kouzelná bílá paní ze starého hradu!

O tom ale maminka Černá nemá ani tušení: Strašidla přece nejsou! Zato kluci vědí své a o zábavu mají postaráno, ať už jdou na nudný výchovný koncert nebo třeba jen na procházku. Jejich paní na hlídání totiž každý problém promění kouzlem ve hru, díky které kluci zároveň napraví zmatky, které předtím způsobili.

Supermarket, obchod se zvířátky nebo muzeum – to jsou pro většinu z nás všední věci, zato pro Bílou paní právě naopak. Ale přestože Bílá paní pochází ze starých časů, není vůbec staromilská a do nových věcí se pouští s odvahou a elegantní aristokratickou lehkostí. Má pouze jednu slabost, a tou je dobré jídlo. Ne však to skutečné, ale namalované – protože je Bílá paní duch, mlsá dobroty přímo z obrázků. Kvůli této vášni má baculatá Bílá paní do obvyklé podoby éterického hradního strašidla dost daleko, zato ale oplývá klidem a dobromyslností. Lákavé lahůdky, ať už z obrazů, reklam či z ilustrací v knížkách, jsou také to jediné, kvůli čemu Bílá paní spustí své podnikavé svěřence z dohledu, i když vždy jen na chvilku. Ale i ten krátký moment stačí, aby se začalo něco divokého dít…

Příběhy o Bílé paní na hlídání vznikly na motivy stejnojmenného rozhlasového vyprávění Pavla Brycze. Výtvarníkem je VHRSTI, ilustrátor, autor komiksů a knih pro děti (Prázdniny v nebi, Už se nebojím tmy). Vypráví Martha Issová, která také nazpívala ústřední písničku, hudbu složil Zdeněk Zdeněk. Režie Petr Friedl. Seriál vznikl v Animačním studiu České televize.

Diskuse diváků
 • Evelína 23. 12. 2013 20:56

  Pozor..kniha k večerníčku je komiks

  Není to tak úplně komentář k seriálu, ale ke knize, která se dá koupit. Ani na eshopu České tel…

 • Jitka H. 25. 10. 2013 17:37

  podarena Bila pani

  Dekuji za krasny vecernicek - me temer 3 lete dcerce se moc libi. Konecne zase…

 • eva 21. 10. 2013 08:25

  Výborný, děkujeme!

  Tento večerníčkový seriál je nádherný, byli jsme nadšení celá rodina. Pěkná animace, srozumitelný příběh s poučen…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 9 minut – Rok výroby: 2013 – ST  AD  HD
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu