Dobrodružný seriál pro celou rodinu o napínavém pátrání po pachateli, který ohrožuje unikátní stádo bílých jelenů (1991). Hrají: P. Zedníček, M. Růžek, O. Vlach, S. Postlerová, T. Valík, J. Hlaváčová, J. Kanyza, S. Zázvorková, J. Sovák a další. Scénář J. Melíšek a J. Skácel. Kamera E. Sanders. Režie L. Ráža

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V třetí epizodě sedmidílného rodinného seriálu sledujeme pokračování letních dobrodružství dětí a obyvatel malého městečka, ve kterém se nachází obora s vzácnými bílými jeleny. Dnes zjistíme, že ze založení požáru je obviněn starý hajný Louš, ale děti v jeho vinu vůbec nevěří. Ukáže se, že geodeti, kteří se v městečku objevili, tu zaměřují dálnici, která má vést kolem obory. Děti se snaží sblížit svou oblíbenou učitelku s mladým lesníkem Horáčkem, což se neobejde bez vtipných situací. A jeden z chlapců náhodou u hřbitova objeví vchod do tajné podzemní chodby..

Území bílých králů uvádíme jako vzpomínku na scenáristu Jiřího Melíška (*16. 6. 1932 – †7. 12. 2015), který by v těchto dnech oslavil 85. výročí narození.

Stopáž51 minut
Rok výroby 1991
 ST 4:3