Dobrodružný seriál pro celou rodinu o napínavém pátrání po pachateli, který ohrožuje unikátní stádo bílých jelenů (1991). Hrají: P. Zedníček, J. Sovák, S. Zázvorková, O. Vetchý, M. Suchánek, M. Zounar, M. Růžek, O. Vlach, S. Postlerová, J. Kanyza a další. Scénář J. Melíšek a J. Skácel. Kamera E. Sanders. Režie L. Ráža

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V prvním díle jsme se seznámili nejen s postavami seriálu, ale i se vzácnými bílými jeleny, o které má kdekdo zájem, ne vždy ovšem úplně nezištný. Zdá se, že už nic nestojí v cestě velkolepým oslavám 150. výročí obory, na něž se těší zejména parta dětí, kterým právě začaly prázdniny. Situaci ale zkomplikuje rozhodnutí šéfa obory, podle něhož hosté, kteří se sjeli do města na oslavy, nebudou do obory vpuštěni. Rozhořčení účastníci oslav opouštějí městečko a hostinský Kubát tak přichází o bohatou tržbu. V oboře vypukne požár. Co dělal děda Roušar v Bílé věži? A existuje opravdu tajná chodba, o níž kdekdo ví, ale nikdo ji zatím nenašel?

Území bílých králů uvádíme jako vzpomínku na scenáristu Jiřího Melíška (*16. 6. 1932 – †7. 12. 2015), který by v těchto dnech oslavil 85. výročí narození.

Stopáž51 minut
Rok výroby 1991
 ST 4:3