Přehled dílů

13
alternative text

Hugo se polepšuje

V zahradnictví začnou praskat hlávky zelí – to proto, že se do nich Hugo strefuje. Tatínek z něj udělá strašáka do zelí. Když jde kolem ředitel školy, Huga neprozradí, protože ten slíbí, že už se polepší.

alternative text

Obří kedluben

Radovan s tatínkem vezou na výstavu obří kedluben, který je tak veliký, že zatarasí vchod na výstavu. Obdrží sice první cenu, ale pořadatelé ji nemohou předat, protože neprojdou dveřmi. Radovan dostane nápad a vypustí králíky, kteří jsou také na výstavě, a ti s chutí kedluben schrupnou.

alternative text

Soutěž trpaslíků

Tatínek nechce vzít Radovana na soutěž zahradních trpaslíků. Hugo mu proto poradí, aby se do trpaslíka schoval. Ten poslechne, ale z výstavy nemá nic, protože nic nevidí. Hugo se mu vysmívá, ale nakonec na to doplatí.

alternative text

Psí víno

Kvik má narozeniny a Radovan mu chce dát dárek. Od tatínka se dozví, že existuje také „psí víno“. Hugo ho slíbí obstarat, ale přinese petrolej. Narozeniny tudíž nedopadnou příliš slavně..

alternative text

Bláznivý vítr

Velký vítr zvedne Kateřinu a „zafouká“ ji až do vody. Radovan ji zachrání pomocí bagru a naloží do necek. Zlý výrostek Hugo jim poradí, aby vytáhli zátku, tak prý to dělají velryby. A Radovan ho i přes varování Kateřinky poslechne.

alternative text

Na trhu

Tatínek s Radovanem jedou na trh prodávat zeleninu. Všechna dobrá místa jsou obsazena, a tak obchody moc nejdou. Radovan má nápad – zhoupnout každého, kdo u nich nakoupí, jenže zlý výrostek Hugo všechno pokazí.

alternative text

Hvízdání

Všichni umějí hvízdat, jen Radovanovi se to nedaří. Hugo mu poradí, aby se naučil bzučet a dá mu pomůcku – krabičku, kde jsou vosy. Radovan je pustí, ale vosy poštípají Huga. Radovan je tak překvapený, že z toho překvapení hvízdne.

alternative text

Venku je samec

Je velký mráz a hadice udělá Radovanovi pro radost kluziště. Radovan pozve Kateřinku a krásně se jim bruslí. Když ale přijde zlý Hugo, vyžene je a hned se snaží bruslit. Natluče si při tom nos, a tak je potrestaný.

alternative text

Mlynáři se perou

Tatínek s Radovanem se vydávají na jmelí, aby jim přineslo štěstí. Tatínek vyleze na žebřík, ale zlý Hugo jede na saních a podtrhne žebřík. Radovan ho uklidňuje: „nic se ti nemůže stát, máš jmelí pro štěstí.“

alternative text

Mlha jako v prádelně

Venku je hustá mlha. Radovan slyší plakat svou nejlepší kamarádku Kateřinku. Ztratila brýle a ty jí sebral zlý výrostek Hugo. Radovan jí dá mrkev, aby jí zlepšil zrak, ale bez brýlí Kateřinka nevidí.