Arabela s královnou vrací pohádkové říši její podobu a svatbě Arabely s Petrem už nic nebrání. Pohádkový seriál pro celou rodinu (1980). Hrají: J. Nagyová, V. Dlouhý, V. Menšík, S. Zázvorková, J. Brejchová, V. Brodský, O. Kepka, V. Týblová, J. Lábus, J. Sovák, D. Patrasová a další. Scénář M. Macourek a V. Vorlíček. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Královna, Arabela, Petr i děti přijedou na královský hrad. Maminku Arabely vítají poddaní proměnění v auta troubením. Arabela dá Petrovi prsten, aby dal vše do pořádku. Z poddaných jsou zase lidé i zámek má opět svou původní podobu. Z lidské říše se vrátil i vodník. Děti jdou na prohlídku pohádkové říše, uvidí trpaslíky i Sněhurku. Červenou Karkulku doprovodí k babičce, kde už je místo ní v posteli Frankensteinův umělý vlk Agrip, který zaujal pozici mluvícího vlka. Těsně před tím, než sní Karkulku, přijdou pro děti stráže a ony se musejí vrátit na zámek.

Královna si vezme cestovní plášť a spolu s ní se pod něj schovají Petr, Arabela i děti a nenápadně pod něj proklouzne i krkavec. Všichni se objeví u Majerů na zahradě, kde se setkají s paní Hermanovou. Od ní se dozvědí, že jsou všichni na výstavě mistra Pimpery, a vyrazí tam. Arabela vrátí prstenem sochám lidskou podobu a asistenta Grosse vysvobodí ze žaludku pana Majera. Společně se pak vypraví k továrně, kterou dá prstenem král Hyacint do pořádku.

Na stromě v zahradě u Majerů se setká čarodějnice s Rumburakem a on jí znovu požádá o pomoc. Na základní škole vyprávějí Honzík s Mařenkou spolužákům i řediteli o svých zážitcích, učitel Adam si vše pečlivě zapisuje do svého notýsku. Učitel je překvapen, že Honzík je švagrem princezny.

Arabela z katalogu vyčaruje Petrovi svatební oblek a otce požádá, aby její sestra Xenie s Vilibaldem mohli být také na její svatbě. Král svolí a Arabela jim vrátí lidskou podobu, Xenie s Vilibaldem ale málem pokračují ve své hádce, kterou rázně ukončí král Hyacint. Pan Vigo s paní Hermanovou jdou vařit, ostatní odjíždějí na svatební obřad. Arabela vzkáže panu Vigovi, že kouzelný prsten leží na stolku v Petrově pokoji. Na obřadu všichni čekají na Fantomase, který na poslední chvíli, když hrozí zrušení svatby, sundá svůj převlek shrbené babičky.

Rumburak rozbije okno v Petrově pokoji a s čarodějnicí vniknou dovnitř. Rumburak promění prstenem Arabelu v ovci a Petra ve velké hodiny. Pan Vigo se vrátí ze sklepa s okurkami a od paní Hermanové zjistí, že se nahoře rozbilo okno. Na větvi sedící krkavce už také nevidí a domyslí si, co se stalo. Vezme z ruky paní Hermanové váleček na nudle a běží nahoru do pokoje. Rumburaka, který hledá plášť ve skříni, praští zezadu po hlavě válečkem a sebere mu prsten.

Úředník odmítne Arabelu s Petrem v této podobě oddat, ale Fantomas vystřelí ze své ruky dva hřeby a úředníkovy boty zůstanou přibité k podlaze. Ke svatbě nakonec tedy přeci jen dojde. Taxikář, který vezl generály, už si na podivnosti zvyknul a pomáhá naložit ženicha-hodiny do svého auta. U Majerů vrátí pan Vigo Arabele i Petrovi jejich podobu a předá jim svatební dary - lednici a pračku, v které proměnil Rumburaka i čarodějnici. Od krále Hyacinta dostanou kouzelný zvoneček, aby mohli zavolat Vigova nástupce, kdyby něco potřebovali. Pajda zvoneček ale sebere a zahrabe ho na zahradě.

Královský pár, pan Vigo i Xenie s Vilibaldem se přenesou v cestovním plášti zpět do pohádkové říše. Petr s Arabelou si užívají společnou chvilku, kterou přeruší výkřiky pana Majera. Hlava rodiny leží ve vaně a drží nad sebou bojler. Chtěl ho vyhodit, zazvonit zvonečkem a nechat si vyčarovat nový. Nikdo ovšem zvoneček nemůže najít. Bojler všichni odnesou na zahradu a Petr s Arabelou si na něj sednou. Arabela je šťastná, že se zbavila kouzel a může žít jako normální člověk.

Stopáž29 minut
Rok výroby 1980
 ST HD 4:3