Příběh začíná – čaroděj Rumburak zavede pana Majera do pohádkového světa a ten skolí mluvícího vlka. Pohádkový seriál pro celou rodinu (1980). Hrají: V. Menšík, S. Zázvorková, V. Dlouhý, O. Kepka, J. Lábus, J. Hrzán, J. Nagyová a další. Scénář M. Macourek a V. Vorlíček. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Pan Karel Majer je poměrně zaneprázdněný člověk, působí v rozhlase, dabingu, filmu i divadle, ale potkávají ho pouze malé role. Je ženatý a má dva syny, starší Petr studuje na vysoké škole techniku a mladší Honzík, kterému slíbil návštěvu v lunaparku, navštěvuje základní školu.

Pan Majer jede točit filmovou kovbojku, kde představuje jako komparsista indiána a v písku najde zvoneček. Zazvoní na něj a náhle se objeví tajemný muž v černém cylindru a hnědém plášti a chce mu splnit přání. Všichni na muže v plášti křičí, aby zmizel, to se stane až ve chvíli, kdy mu to poručí pan Majer.

Díky kamarádovi z televize Grossovi se dostane k vyprávění pohádek v televizi a to jemu i celé jeho rodině změní život. Oba to oslaví v restauraci skleničkou koňaku, kterou přinese opět onen tajemný muž, když pan Majer zazvoní na nahluchlého vrchního Bohouška a v domnění, že je to on, si přeje dva koňaky.

Cestou domů se v autě v dopravní zácpě učí text, který bude říkat večer v televizi. Je o pyšné princezně Xénii a její hodné sestře Arabele, do které se zamiloval pomocný čaroděj Rumburak. Večer vypráví pohádku o obou princeznách, ale obrázky, které vidí všichni v televizi, jsou z pohádky o vlkovi a kůzlátkách. Xénie je tedy pro všechny koza a Arabela vlk. Všechno totiž omylem popletl asistent Gross.

Večer vezme pan Majer do lunaparku Honzíka i sousedovic Mařenku, které slíbil, že jí vystřílí medvěda. Netrefí ale nic a ještě se zadluží. Doma se pochlubí manželce se zvonečkem a v jejich ložnici se objeví znovu onen tajemný muž. Pan Majer si přeje naučit se střílet a tajemný muž přes něj přehodí plášť a oba zmizí.

Objeví se na mýtině a tajemný muž dá panu Majerovi pušku, kterou namíří na živého medvěda. Ten si ale všimne trpaslíků a Sněhurky a pochopí, že je v pohádce. Pochlubí se mu, že pohádka je jeho obor a že ji vypráví v televizi. Představí se mu a tajemný muž mu řekne své jméno - Rumburak, čaroděj II. kategorie. Překvapený Majer dodá, že o něm zrovna dnes vyprávěl pohádku a Rumburak se zajímá o to, co je to televize.

Vyděšená paní Majerová jde za Petrem, ten ale nevěří, co mu vypráví o zmizení svého manžela a jeho otce a pošle jí spát. Pan Majer mezitím vysvětlí Rumburakovi vše o televizi, jak ji najednou sleduje milion dětí a taky o tom, že když se udělá chyba, je z toho také větší ostuda. Rumburak je z televize unešen.

Čaroděj zahlédne vlka, který se šel k vodě napít, a navrhne panu Majerovi, aby ho zastřelil. Vysvětlí mu základy střelby a pan Majer vystřelí. Vlk je ovšem mluvící a skuhrá, jak ho to bolí. Projíždějící Arabela na koni vynadá Rumburakovi, co to provedl. Čaroděj se s panem Majerem přenese zpět do světa lidí. Pan Majer požádá o pomoc zvěrolékaře, který se stará o jejich psa, ale on jeho vyprávění, že postřelený vlk strašně nadává, neuvěří a oba vyhodí. Oni se vrátí zpět do pohádkové říše, kde ale trpaslíci mezitím mrtvého vlka zakopali. Rumburak vynadá panu Majerovi, že má po kariéře, a sebere mu zvoneček.

Ráno se pan Majer probudí ve své posteli a myslí si, že se mu všechno jen zdálo. Když se posadí na posteli, puška v jeho posteli vystřelí a trefí budík. Celá rodina se k němu seběhne, on si uvědomí, že to nebyl sen, ale jeho vyprávění o zastřeleném vlkovi nikdo nevěří a všichni si myslí, že se snad zbláznil.

Stopáž29 minut
Rok výroby 1980
 ST HD 4:3