Jozef Kroner v hlavní roli cyklu komedií z valašské vesnice (1980). Dále hrají: Š. Ranošová, P. Pelzer, B. Prokoš, K. Vochoč, A. Postler, Z. Žák, V. Čech a další. Scénář J. Křenek. Kamera J. Zaoral. Režie O. Kosek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zemité postavy obyvatel valašské vesnice mají svébytný životní styl a řeší každodenní starosti týkající se sousedských vztahů, soukromých osudů i širšího společenského přesahu. Jsou obdařeny nejen typickým jazykem a pověstnou tvrdohlavou náturou, ale i humorem a optimismem, kterého je zapotřebí nám všem.

Děda Kubáň (J. Kroner) se synem na ženění Janem (P. Pelzer) hospodaří v horské chalupě. V kuchyni jim to moc nejde, úraz při vaření je jen otázkou času. Ke spokojenému životu jim schází žena. Stařík se proto rozhodne obstarat synovi nevěstu. Seznamovací inzerát pro syna však nedopatřením neodešle. Marně pak se sousedkou Plánkovou (Š. Ranošová) čekají na dívku, která měla přijít na seznámení prostřednictvím inzerátu. To už se ovšem Plánková stěhuje za Kubáněm hospodařit na jejich horskou chalupu.

Stopáž60 minut
Rok výroby 1980
 ST AD 4:3
ŽánrSeriál