Nový začátek

Kolik z nás by se přihlásilo, kdyby nám někdo nabídl možnost nového začátku? Nového začátku bez zátěže minulosti, kterou si s sebou člověk často vleče.

Začít znovu ve vztahu, který se nepovedl. Začít znovu v zaměstnání, kde se něco pokazilo. Začít znovu v osobním životě, kde jsme díky špatným rozhodnutím nadělali mnoho problémů našim blízkým. Myslím teď třeba na ty, kteří se dostali do takové dluhové spirály, ze které není možné vystoupit a jejíž následky si ponesou celý život, a vyhlášení osobní bankrotu není možné.

Brali bychom nový začátek? Mnozí z nás se díky zdravotním problémům dostali do nové životní situace. Zjišťujeme, že život je tak křehký. A i když jsme to věděli, je těžké to přijmout jako realitu.
Jako věřící člověk rád přemýšlím nad příběhy Ježíše Krista, Bible je pro mě knihou, kterou rád čtu. Jednoho dne přivedli za Ježíšem ženu, přivedli ji do chrámu, kde bylo mnoho lidí a přivedli ženu, kterou chytili při cizoložství. Obžalovali ji a chtěli, aby se k tomu Ježíš vyjádřil. A Ježíš prohlásil ta známá slova, která mnozí známe: „Kdo jste bez hříchu, hoďte první kamenem.“ Po nějaké době Ježíš s touto ženou zůstává sám, protože všichni postupně odešli a Ježíš té ženě projevil odpuštění a přijetí. On nesouhlasil s tím, co ona dělala, ale dal jí možnost začít znovu. To, v co ona ani nedoufala, se najednou stalo skutečností.

Jindy Ježíš přicházel k městu, které se jmenovalo Naim, a byl svědkem srdcervoucí události. Z města vycházel pohřební průvod. Žena, která byla vdovou, pohřbívala svého jediného syna. Dovedeme si představit horší situaci? Žena, které umře manžel a ještě jí zemře syn. Co udělal Ježíš? V Bibli se píše, že mu té vdovy bylo líto. A tak zastavil pohřební průvod a mladého muže vzkřísil z mrtvých. Pro někoho je to možná pohádka, něco, co se nemohlo stát. Ale já věřím, že je to realita, že je to něco, co se skutečně stalo. Pro tuto ženu a pro tohoto mladého muže to byl úplně nový začátek v životě. Ježíš se setkával s lidmi a pro ně to znamenalo možnost začít znovu!

Chtěli bychom se dnes setkat s tímto Ježíšem? Skvěla zpráva je v tom, že tento Ježíš podle svých slov chystá nový začátek pro každého, kdo chce a kdo o to stojí!

Chtěl bych přečíst jeho slova, která jsou zaznamenána v Bibli: „U mého Otce je domov pro všechny. Odcházím, abych vám připravil místo, až ho připravím, přijdu, vezmu si vás k sobě a zůstanete se mnou. Kdyby to nebyla pravda, já bych vám to neřekl.“

Nejčastější téma Nového zákona a vlastně celé Bible je návrat Boha pro své věrné, aby jim nabídl možnost nového začátku. Ne takového, který dříve nebo později zase skončí špatně. Těch jsme si užili už mnoho. Tento nový začátek bude jedinečný. Nevím jak vy, ale já se na něj moc těším.

Stopáž5 minut
Rok výroby 2017
 ZJ ST HD