Jak pokračuje Zdivočelá země?

Antonín Maděra stále žije na statku se svou ženou Ilonkou a třemi dětmi Jírou, Ivankou a Danem. Je členem JZD, které vede Jerry, a z bývalých „kaubojů“ tam pracuje ještě Pýt a Smájl. Dalšími zaměstnanci jsou někteří členové početné rómské rodiny Dóbayových.

Maděra chová jako člen družstva závodní koně, z nichž dva aspirují na získání cenných trofejí. Maděra se tak ocitá blízko uskutečnění svého snu, kvůli němuž se kdysi vrátil z války domů. Jeho ženě Ilonce se zdá, že svou práci miluje víc než rodinu.

Bill, další z bývalé sedmičlenné skupiny Maděrových mladých přátel, je lékařem v nedalekém městečku – ve Svatém Štěpánu. Harry má ve Svatém Štěpánu veterinářskou ordinaci a Kérly je tam podnikovým právníkem. Poslední z „kaubojů“, Cassidy, na konci minulé série zemřel.

Všichni z té party jsou samozřejmě dávno dospělí a žijí pod svými normálními občanskými jmény, ale jejich pubertální přezdívky se vžily natolik, že naše postavy nikdy neopustily. Také všichni tito muži říkají Maděrovi „šéfe“, i když je to už jen relikt minulosti a s realitou praktického života nemá nic společného. Na statku žije ještě věrný přítel Kanda, který vede pilu, patřící JZD.

Na počátku třetí série Maděra spokojeně trénuje koně, na nichž jezdí Smájl. Maděrova dcera Ivanka, zaměstnaná ve Štěpánu v místní knihovně, chodí s Harrym. Vžité pořádky se rázem zbortí v noci z 20. srpna 1968, kdy do Svatého Štěpána dorazí východoněmecká okupační armáda, která vjede až do statku na dvůr.

Pookupační zmatek ve Svatém Štěpánu umocňuje návrat Ševčíka – Kníra z kriminálu. Ševčík škodil našim hrdinům od prvního dílu tak, že nakonec na něj narafičili past, a za jiný, banálnější zločin, než by si zasloužil, ho nechali zavřít. Ševčíkovi teď vypršel trest. Je zaměstnaný nedaleko v uranových dolech a chce se pomstít. Protože si myslí, že hlavním strůjcem jeho zatčení byl Kanda, zaměří se na jeho ženu Mirku, neboť si přeje, aby Kanda trpěl smrtí milovaného člověka. K tomu si zajistí alibi u svého tehdejšího komplice Hejla, což je profesionální převlékač kabátů a toho času vedoucí zemědělské správy.

Na statek přichází Lojza, bývalý Maděrův spoluvězeň, a chce, aby Maděra s celou rodinou utekl za hranice. Ví, že po okupaci nečeká bývalé mukly nic dobrého. Maděra útěk za hranice odmítá…

Třetí řada Zdivočelé země bude mít dvanáct dílů.

Servis pro novináře: Kateřina Vilímková, katerina.vilimkova@ceskatelevize.cz