Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jan 1. 8. 2020 20:56 Reagovat 8 0

  Poděkování

  Taktéž děkuji za odvysílání všech dílu tohoto povedeného soutěžního pořadu.

 • Miluše Čmolíková 1. 8. 2020 11:59 Reagovat 7 0

  Poděkování

  Děkuji za opakování krásného pořadu O poklad Anežky České. Jsem velice ráda, že cyklus byl vysílán celý. Udělali jste nejenom mně, ale i určitě ostatním divákům velikou radost. Škoda, že takových pořadů není více. Ještě jednou děkuji.

 • Pavel Trnka 30. 6. 2020 17:49 Reagovat 16 0

  Je fajn, že takový pořad vznikl. Je skvělý. Díky za něj!

 • Ben 10. 6. 2020 14:02 Reagovat 22 0

  Tak tento kultivovaný vzdělávací pořad o historii z 90. let je už dnes program "pro seniory" ? To jsme to dopracovali. Hlavně že Peče celé Česko...

 • Josef 6. 6. 2020 09:04 Reagovat 22 0

  Prosím o dovysílání tohoto seriálu !

  Dobrý den, děkuji moc za reprízu. Prosím ČT, aby jej dovysílala až do konce. Je to jediný způsob jak tento seriál vidět celý. Na DVD zatím bohužel nevyšel. Což je dle mého názoru velká škoda.

 • Honza 31. 5. 2020 02:20 Reagovat 18 0

  Alespoň reprízy

  Děkuji České televizi, že tento pořad reprízuje. Myslím si ale, že tento pořad končit neměl, byl jedním z nejoblíbenějších a určitě neměl nízkou sledovanost. Pan Janeček rušil i jiné oblíbené pořady a oddůvodnil to tím, aby Česká televize hospodařila s vyrovnaným rozpočtem. Hlavně že on sám pobíral nehorázný plat. A chápu to ještě méně tím, že vždy před Anežkou bylo uvedeno, že sponzorem tohoto pořadu je ten a ten. Jsem rád, že alespoň se vysílají reprízy, ale natáčení tohoto pořadu mělo pokračovat. Určitě by to mnoho diváků potěšilo.

 • Jan 29. 5. 2020 18:19 Reagovat 16 0

  O poklad Anežky České

  Děkuji moc za reprízu tohoto skvělého seriálu. Doufám, že budou odvysílány všechny jeho díly.

  • Martin 2. 6. 2020 10:38 Reagovat 10 0

   Také bych si to přál.

   Taky doufám, ale moc tomu nevěřím. Dílů je 129. Dneska se vysílá myslím díl 72. Zatím nikdy se všechny díly nereprízovaly. I když tentokrát jsme se dostali nejdál. Následující díly: Mělník, Jindřichův Hradec a dál (nějakých 57 dílů) nebyly od svých premiér v letech 1998 až 2003 reprízovány nikdy. Je to v ČT hrozná banda. Za 20 let nejsou schopni tento kvalitní pořad reprízovat celý. Kdejakou blbost opakují stále dokola. To je smutný přístup u instituce, na kterou si všichni přispíváme. Stejně si myslím, že zase dojde k tomu, že za pár týdnů vysílání useknou a všech dílů se nedočkáme. Máme zkušenosti. Pár lidí jim napíše a oni za pár let opět začnou milostivě vysílat od Křivoklátu a dál než do padesátého dílu se nedostanou a my těch pár desítek závěrečných dílů neuvidíme nikdy. Je to hrůza a tohohle přístupu už mám plné zuby.

 • Martin 13. 5. 2020 10:41 Reagovat 20 0

  Prosím o uvedení dílů z Jindřichova Hradce

  Také bych chtěl požádat o reprízu všech dílů a hlavně i těch novějších, tak od 65 dílu dále. Anežka se opakuje ve vysílání minimálně, a pokud už, pak se to někde po šedesátém dílu zastaví. A opakování po řadě let zase začíná od začátku a nikdy se do konce nedostane. Novější díly po roce 1998 se do vysílání dostanou jen minimálně, případně vůbec. Proto bych zase rád po letech viděl díly například z Landštejna nebo Červené Lhoty. Nejvíce však prosím o zařazení dvou dílů, které nebyly od premiérového uvedení stoprocentně nikdy opakovány. Jejich natáčení jsem se účastnil a probíhalo během čtyř dnů roku 1998 na hradu a zámku v Jindřichově Hradci. Tyto díly nemáte uvedeny ani na mapě navštívených míst a já vím, že existují. Rád bych je po těch 22 letech od premiéry zase rád viděl. Děkuji.

 • Jadran 3. 5. 2020 15:16 Reagovat 6 21

  Zklamání po letech

  Svého času se mi tenhle pořad celkem líbil, protože mě historie zajímá a navíc od mala miluji filmy, kde se cestuje časem. A tak jsem se podíval na onen koronavirový kanál pro seniory a párkrát jsem několik dílů shlédl. Jenže ono okouzlení kdysi před lety už se nekonalo, protože člověk přece jenom něco odžil a nabral nějaké ty znalosti a zkušenosti a tak jsem byl docela zklamaný. Snesl bych ještě sebestřednost pana z Ebenů - to měl asi napsané ve scénáři (Trexler taky nevynechal jediný moment, aby se alespoň na obrazovce nemihl), vadila mě tendenčnost řady historických "faktů", které jsou podávány dost často tak, aby vyniklo, jak se tvůrci distancují od komunistického "dějepisu" (nakonec, nic proti tomu, bohužel to nesmí být od zdi ke zdi, což tady ovšem je) ale zle se mi udělalo, když jsem sledoval díl z Pražského Hradu a z Lemberka. Když se v prvním díle v katedrále sv. Víta přišoural před kameru tehdejší Václav Havel, aby se pozdravil se soutěžícími, bylo to dost hloupé a vypovídalo to hlavně o jeho vlastní osobě. Když o pár dílů dál, který se odehrával na Lemberku měli soutěžící vyjmenovat panující Václavy a poté, co se to jedné zdařilo, se C. Mayerová v úloze hraběnky Bredové zeptala, kdo vládne dnes, Marek Eben pronesl repliku, že dneska nám vlastně také vládne Václav. Zvedl se mi žaludek (bylo to v roce 1996) a jenom jsem uvažoval, jestli by stejná replika zazněla v době, kdy byl prezidentem už Václav Klaus. Ten rektální alpinismus tvůrců pořadu byl skutečně trapný a nechutný. Nicméně to vypovídalo o nich samých, ale připomnělo to další, podobně uvažující osoby, které nás "havlismem" masírují dodnes. Přesto, že teprve k 30. výročí tzv. sametové revoluce jsme se dozvěděli, jak bezskrupulózně se onen Havel nacpal na Hrad a čím za to komunistům zaplatil. A tak vlastně i v tomhle ona Anežka splnila svoji historickou úlohu. I když asi jinak, než si servilní Traxler představoval...

  • Václav Havel náš prezident ! 6. 5. 2020 17:18 Reagovat 10 7

   Jadrane vyfič na Jadran a nepleť se mezi nás na havlisty !

   • jadran 15. 5. 2020 16:52 Reagovat 0 6

    Děkuji za radu

    Inu, ne nadarmo se říká, že stoupenci Václava Havla transformující se dnes do oněch demoblokařů a milionkářů jsou mladší, vzdělaní a lidé spíše z větších měst, prostě ona elita národa, což dokazují místo faktů podobnými výkřiky - tento není z nejvulgárnějších...něco k dané věci by nebylo? Účinkování V. Havla v díle týkajícího se reprezentačních částí Pražského Hradu a jeho výklad na konci tohoto dílu byl jenom ukázkou, jak pěstování kultu jeho osobnosti jaksi nějak tak navázalo na soudruhy předchůdce s výjimkou těch dvou přímo před ním. A blábol o sbírce majoliky H. Vavrečky na zámku v Troji, který měl doložit, jak ta kultivovanost v jeho rodině sahala do hloubky tomu zatím nasadil pomyslnou korunu.

    • Pavel 19. 5. 2020 17:15 Reagovat 3 0

     Havlista

     Seš vedle jak ta jedle ! Je mě 54, bydlím v menším městě a milion chvilek a demoblok nemám rád a vzdělání mám střední. Co tam máš dál ? Jadrane?

     • Jadran 21. 7. 2020 17:21 Reagovat 0 0

      Opravdu?

      Že seš, Pavle Havlisto asi tak důvěrohodný, jako ti lidé, co píšou do diskuzí, že nejsou voliči Andreje Babiše, ale že ho tentokrát budou volit je dost jasné...absence argumentů je pro lidi tvého typu typická. Holt jsem se dovolil dotknout tvého idolu a to tě tak rozhodilo, že tady jenom prskáš, aniž by ses byl schopen vyjádřit k věci. Myslíš si, že je vhodné, aby hlava státu účinkovala v podobných soutěžích? Nebo aby ve scénáři, už nevím kterého dílu (tuším to byl Lemberk) Marek Eben řekl, že vlastně dneska nám taky vládne Václav? Když to byla replika na byl dotaz, kolik Václavů bylo na královském trůnu. Jestli ano, předkládáš tím vizitku jenom své omezenosti a zaslepenosti, jestli ne, tak jsi ve svém počínajícím stáří jenom uhádaný člověk.

  • Ben 10. 6. 2020 17:38 Reagovat 3 0

   Zaujatost po letech

   Nemohu posoudit tendenčnost historických faktů distancujících se od socialistického výkladu (nejsem historik a navíc ani neuvádíte žádný příklad s vlastním vysvětlením oné účelovosti), ale z vaší reakce je hlavně patrná mezitím nabytá averze k Havlovi (dnes tak módní mezi jednou částí veřejnosti) a z ní vyplývající těžká kritičnost ke všemu, co snad mohlo v pořadu i vzhledem k době natáčení zaznít k jeho osobě pozitivního či vstřícného. Raději vysvětlím to "i vzhledem k době natáčení" - tehdy ještě nebyla nemalá část spoluobčanů doslova paralyzována odporem k osobě Havla, aby se jim například "udělalo zle", když ho někde v televizi uviděli (byť by to předem nečekali), nebo aby se jim "zvedal žaludek" z toho, že si Marek Eben dovolí (s nadsázkou tomuto pořadu vlastní) pronést, že "dneska nám vlastně také vládne Václav" (jaká opovážlivost a patolízalství vyslovit tuto větu, že?!) - a dokonce si myslím, že tato věta by v tomto pořadu klidně mohla zaznít i za prezidentování Klause (za které se osobně nijak zvlášť nestydím, na rozdíl od toho následujícího...), i když by nebylo tak jisté, co by tím chtěl autor naznačit (což je kouzlo podobných neurčitých formulací, které mohou být míněny a chápány odlišně, dvojznačně). Podotýkám, že se nepovažuji za žádného "havlistu" (apriori adorujícího Havla jako nedotknutelného svatého), ale znechucení jeho osobou naplňujícímu mne zlobou už při vyslovení jeho jména jsem naštěstí dosud nepropadl.

 • Milan 22. 4. 2020 20:41 Reagovat 25 0

  O poklad Anežky České

  Já děkuji taky za reprizováni této báječné soutěže je to úžasný pořad který si zaslouží aby byl vysílán doufám že budete opakovat všechny díly a ne že to ukončíte by to byla škoda :( my co máme rádi soutěž O poklad Anežky České by nám to bylo moc líto

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (11)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi