Patrick Dewaere jako neúplatný novinář rozkrývá miliardové machinace nadnárodní společnosti. Letos uplyne sto let od narození režiséra a scenáristy Henriho Verneuila. Francouzské kriminální drama (1982). Dále hrají: J. Moreauová, M. Ferrer, C. Cellierová, A. Dupereyová, M. Auclair, Ch. Denner a další.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Anonym oznámí Paulu Kerjeanovi, redaktorovi La Tribune, že má kompromitující materiály o známém politikovi. Ambiciózní novinář bez váhání „odhalí“ politika v novinách. Příliš pozdě zjišťuje, že byl zneužit v aféře, která přesahuje hranice Francie a jejíž kořeny sahají téměř do historie. A nad všemi těmito událostmi je lidský a profesionální imperativ publicisty, člověka, který má v rukou jednu z nejsilnějších zbraní tohoto století.

V hlavní roli si připomeneme francouzského herce Patricka Dewaera, jedné z nejslibnějších osobností své generace. Čeští diváci ho znají především z filmů Buzící, Černá série, Soudce zvaný šerif, Hlavička. Svůj život ukončil talentovaný herec v pouhých pětatřiceti letech.

Henri Verneuil
režisér

Henri Verneuil

* 15. 10. 1920

† 11. 1. 2002


Originální názevMille milliards de dollars
Stopáž127 minut
Rok výroby 1981
 ST HD
ŽánrFilm