Wind River

Wind River

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Záhadná smrt dívky v indiánské rezervaci donutí mladou agentku FBI a ostříleného loveckého stopaře spojit síly. Podaří se jim odhalit, kdo za vraždou stojí?
Scénář a režie: Taylor Sheridan. Hrají: Jeremy Renner, Elizabeth Olsenová, Graham Greene, Jon Bernthal a další.
Wind River

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá nezkušená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné klimatické podmínky, jež tam panují. Proto požádá Coryho, aby jí s vyšetřováním pomohl a společně se snaží dopátrat pravdy o záhadném úmrtí.

Suverénní režijní debut úspěšného scenáristy Taylora Sheridana (napsal filmy Sicario: Nájemný vrah či Za každou cenu). V mrazivém kriminálním thrilleru Sheridan skvěle pracuje s nehostinnou, sněhem pokrytou wyomingskou krajinou, v níž není lehké prosazovat zákon. Na pozadí napínavého příběhu zároveň poukazuje na smutné postavení původních amerických obyvatel. Jeremy Renner v roli málomluvného, osobní tragédií poznamenaného muže podává jeden z nejkomplexnějších hereckých výkonů své dosavadní kariéry. Na festivalu v Cannes, kde se odehrála evropská premiéra, film získal cenu za režii v sekci Un Certain Regard. Z karlovarského filmového festivalu si snímek odnesl Diváckou cenu.

Napište nám