Alain Delon, Jean Gabin a bazén plný peněz a smůly. Francouzsko-italská krimikomedie (1963). Dále hrají: V. Romanceová, J. Carmet, D. Dollová a další. Režie Henri Verneuil (Ve francouzském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Charles je po pěti letech propuštěn z vězení. Hodně se toho změnilo, z Paříže se stalo jedno velké staveniště a ani ve zlodějské branži už to není, co to bývalo. Charles si ve své vězeňské cele vše promyslel. Chce udělat poslední velkou loupež ve svém životě, aby zabezpečil sebe a svou věrnou ženu na stará kolena. Pro svůj plán vyloupit největší kasino v Cannes potřebuje parťáka. Francis je sice trochu mladý, zbrklý a ještě se neumí chovat, ani oblékat, ale rychle se učí. Charles z něj udělá elegantního šviháka a jeho počestného švagra přemluví, aby jim dělal řidiče. Jeho plán je promyšlený do posledního detailu, jen nesmí nikdo udělat chybu.

Slavná kriminální komedie ve stylu film noir Melodie podzemí režiséra Henriho Verneuile je napínavou elegantní podívanou i po více než padesáti letech, stejně jako oslnivé osobnosti Jeana Gabina a Alaina Delona.

U filmu Melodie podzemí existují nyní tři různé verze: dvě „krátké“, černobílá a kolorovaná, a o 13 minut delší remasterovaná černobílá verze.

Nyní na programu ČTart uvidí diváci delší černobílou verzi s titulky. Pro milovníky původních dabingů Česká televize vysílá obvykle kolorovanou verzi.

Alain Delon
herec

Alain Delon

* 8. 11. 1935


Jean Gabin
herec

Jean Gabin

* 16. 5. 1904

† 15. 11. 1976


Originální názevMélodie en sous-sol
Stopáž116 minut
Rok výroby 1963
 T HD čb