V pařížských ulicích řádí sériový vrah žen. Komisař se proto rozhodne k radikálnímu řešení –⁠ nahodí mu živou návnadu.
Režie: Jean Delannoy. Scénář: Jean Delannoy, Michel Audiard. Hrají: Jean Gabin, Annie Girardot, Jean Desailly, Olivier Hussenot a další.

Jean Gabin propůjčil třikrát svou tvář legendárnímu komisaři Julesi Maigretovi: Maigret klade past (1958), Případ komisaře Maigreta (1959) a Komisař Maigret zuří (1963). Nyní máme jedinečnou možnost shlédnout pohromadě tyto tři filmy, které vynikají svou atmosférou a ponorem do hlubin psychologie obětí, vrahů i těch „přihlížejících“. Georges Simenon, autor slavného detektiva, byl z Gabina jako Maigreta nadšen.

V uličkách pařížské židovské čtvrti Marais řádí vrah. V noci přepadává ženy, roztrhá jim šaty a pak je zabije. Poslední případ se udál blízko místního řeznictví. Velmi snadno se nabízí první podezřelý – řezník, kterého k výslechu vytáhnou přímo z postele. Maigret záhy zjišťuje, že tenhle člověk nebude ten pravý. Maigret nastraží riskantní past. Do nočních ulic vypustí pár „volavek“, které mají zabijáka nalákat. Všichni jsou v pohotovosti, a přesto vrah znovu udeří.

Komisař Maigret dostal ve filmu a v televizi mnoho tváří, ta nejoblíbenější patří Jeanu Gabinovi.

Režie: Jean Delannoy. Scénář: Jean Delannoy, Michel Audiard. Hrají: Jean Gabin, Annie Girardot, Jean Desailly, Olivier Hussenot a další.

Napište nám