Alain Delon, Romy Schneiderová a bazén plný lásky, zášti a žárlivosti. Francouzsko-italské drama (1969). Dále hrají: M. Ronet, J. Birkinová, P. Crauchet a další. Režie Jacques Deray

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Novinářka Marianne prožívá dovolenou v luxusní vile na pobřeží Středozemního moře s přítelem Jean-Paulem, neúspěšným spisovatelem, který nyní pracuje v reklamě. Vilu jim půjčili přátelé, kteří na léto odjeli do zahraničí. Marianne a Jean-Paul jsou spolu již přes dva roky a zdá se, a na první pohled je jejich vztah harmonický. Na neohlášenou návštěvu přijíždí Harry s osmnáctiletou dcerou Penelopou. Harry je úspěšný, modrooký krasavec, s Marianne byli kdysi milenci, a Jean-Paul se neubrání žárlivosti.

Napětí stoupá, zejména, když se Jean-Paul začne sbližovat s Penelopou. Ta mu otevřeně řekne, co si o něm její otec myslí: že je budižkničemu, který to nikdy nikam nedotáhne, že mu Marianne přenechal, když… Krásná letní atmosféra je pryč, je to návštěvou Harryho nebo si to Jean-Paul s Marianne nesou v sobě.

Bazén je jeden z pěti filmů, které spolu natočil hvězdný pár Schneiderová – Delon. Strávili spolu pět let v komplikovaném vztahu. Rozešli se v roce 1964 a znovu potkali 12. srpna 1968 při natáčení filmu Bazén v Saint-Tropez.

Alain Delon
herec

Alain Delon

* 8. 11. 1935


* 23. 9. 1938

† 29. 5. 1982


Originální názevLa Piscine
Stopáž119 minut
Rok výroby 1968
 )D( ST HD
ŽánrFilm