Bud Spencer a Terence Hill v roli policistů proti své vůli, kteří se ne a ne zbavit uniformy. Italsko-americká bláznivá komedie (1977). Dále hrají: D. Huddleston, L. Catenacci, E. Marano, L. Rossi a další. Scénář a režie Enzo Barboni

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Po miamském přístavu se poflakují dva pobudové a shánějí práci. Matt (Terence Hill) neměl pořádné jídlo už pár dní a Wilburovi (Bud Spencer) také začíná kručet v jeho impozantním břiše. Aniž by se znali, narazí oba na jeden a ten samý problém – předák v přístavu je spřažený s mafií a pokud tu chtějí pracovat, budou se o svou výplatu muset dělit s gangstery. Wilbur i Matt si tak vyhrnou rukávy a příslušné gaunery seřežou na jednu hromadu i s jejich autem. Díky společnému nepříteli se rozhodnou držet při sobě a zkusit si trochu přilepšit. Příležitost se naskytne při zavážení výplat do jednoho obchodu. Když ale Matt a Wilbur vtrhnou zadním vchodem dovnitř, rázem se ocitají na policejním okrsku. Aby se vyhnuli podezření, začnou se zajímat o policejní nábor. Okolnosti je však dotlačí sehrát celou hru až do úplného konce a projít náborem i výcvikem. Náčelník McBride navíc odmítá přijmout výpovědi nováčků tak brzy. Oba výtečníci se tak z uniforem vyvléknou jedině vyhazovem a s vervou se pustí do té nejhorší policejní práce.

Italskou komedii s oblíbeným komediální duem situovanou na Floridu natočil podle titulků E. B. Clucher. Ve skutečnosti jde o pseudonym Enza Barboniho, jenž stojí i za nejznámějšími westerny se Spencem a Hillem: Pravá a levá ruka ďábla (1970) a Malý unavený Joe (1972). Protože velký úspěch slavili i Dva poldové (1977), celý trojlístek se pak k žánru policejní komedie ještě vrátil, a to filmem Jdi na to (1983), který pro změnu vypráví o dvojici špionů proti své vůli.

Terence Hill
herec, producent, scenárista a režisér

Terence Hill

* 29. 3. 1939


Bud Spencer
herec

Bud Spencer

* 31. 10. 1929

† 27. 6. 2016


Originální názevDue superpiedi quasi piatti, I
Stopáž110 minut
Rok výroby 1977
 ST HD
ŽánrFilm