Zamilovaný holič, neslyšící krejčí a mezi nimi jedna žena. Bláznivá komedie ke 100. výročí narození italského herce a komika Nina Manfrediho (1968). Dále hrají: U. Tognazzi, P. Tiffinová, M. Orfeiová a další. Režie Dino Risi

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na oslavu založení Říma se do metropole sjíždí folklorní spolky z celé Itálie. V nastalém mumraji hudby a tance se krátce setkají pohledy alatrijského holiče Marina Balestriniho a mladé horalky Marisy Di Giovanniové, což se pro oba ukáže jako osudový okamžik. Marino se rozhodne opustit rodný kraj a naslepo se vydává za dívkou do horské vesničky. Přestože jsou oba upřímně zamilovaní, stíhá nešťastný pár jedna milostná pohroma za druhou. Nejprve musí čelit zákazu dívčina otce a posléze se k Marinovi donesou klepy o povětrné povaze jeho milé. Po žárlivé scéně Marisa raději utíká do Říma a stále zamilovaný Marino se vydává za ní. Milenci se však ve velkoměstě neustále míjejí a po sérii eskapád se nakonec shledají – jenže z Marisy už je tou dobou vdaná paní! Příběh nešťastného páru tak pokračuje ve třech a k Marinovi a Marise se přidává ještě dívčin manžel, neslyšící krejčí Umberto.

Bláznivou italskou komedii natočil Dino Risi, jeden z nejznámější tvůrců daného žánru. Risiho karikaturní styl si tentokrát bere na paškál romanci jako takovou a očekávatelné milostné zvraty a eskapády nafukuje až do zcela potrhlých rozměrů. V hlavní roli poblázněného holiče exceluje italský rodák Nino Manfredi (22.3.1921 – 4.6.2004), všestranný herec, režisér a scenárista, který se však nejvíce proslavil svými komediálními rolemi. Začátkem 60. let se začal prosazovat v hlavních rolích a brzy se zařadit mezi největší komiky své doby. V roce 1971 pak získal na festivalu v Cannes cenu za svůj režijní debut, kde se ujal i hlavní role. Protagonistu si zahrál i v Ty, já a tvůj manžel (1968), kde mu úspěšně sekundují Pamela Tiffinová v roli Marisy a Ugo Tognazzi jako Umberto.

Originální názevStraziami, ma di baci saziami
Stopáž100 minut
Rok výroby 1968
 ST HD 4:3
ŽánrFilm