Pátrání na vlastní pěst sice může být někdy úspěšné, vždy je ale především riskantní. Obzvlášť, když jde o chladnokrevného vraha.
Režie: Václav Vorlíček. Scénář: Josef Kořán. Hrají: Václav Postránecký, Jana Šulcová, Jan Libíček, Jaroslav Moučka a další.
Smrt si vybírá

Kriminální příběh režiséra Václava Vorlíčka, který by zanedlouho oslavil 90. narozeniny, natočený podle scénáře Jaroslava Kořána, vypráví o mladém muži, který na vlastní pěst vede pátrání po vrahovi svého kamaráda, řidiče poštovního vozu. Řidič Radek Šimek je zavražděn na své pravidelní trase mezi Radotínem a Prahou. Jelikož měl toho večera u sebe jen málo peněz, vyloučí policie loupežný motiv. Radkův kolega a kamarád Honza Marek nedokáže vyšetřovatelům říci nic bližšího. Oba se totiž střídali na směny a neměli přehled o tom, jak ten druhý tráví volný čas. Honza usoudí, že vražda nějak souvisí s Radkovým osobním životem. Zapojí do akce ostatní poštovní řidiče a s jejich pomocí se pokusí najít dívku z fotografie, nalezené v Radkových věcech...

Napište nám