Slavná mordparta ze „čtyřky“ řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Podle povídky Jiřího Marka (1970). Hrají: J. Marvan, J. Abrhám, V. Menšík, J. Vinklář, od jehož narození zanedlouho uplyne 90 let, J. Bláha, S. Zázvorková, K. Fialová a další. Scénář J. Marek a J. Sequens. Kamera M. Harvan. Režie J. Sequens

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka Hříšní lidé Města pražského natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží“ pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou.

Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky“ – Jaroslavem Marvanem, Josefem Bláhou a Josefem Vinklářem, od jehož narození zanedlouho uplyne 90 let, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová.

* 10. 11. 1930

† 18. 9. 2007


Stopáž88 minut
Rok výroby 1970
 ST HD
ŽánrFilm