Ani k stáru neměl o životě páru. Bývalý učitel a čerstvý důchodce se snaží konečně dospět za vratným pultem v supermarketu.
Režie: Jan Svěrák. Scénář: Zdeněk Svěrák. Hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tatiana Dyková, Jiří Macháček a další.
Vratné lahve

Josef Tkaloun (Z. Svěrák), stárnoucí učitel českého jazyka na základní škole, se po svém dalším zkratu, kdy neposlušnému žákovi vyždímal na hlavu zapáchající houbu, rozhodl navždy zanechat kantorování. Chuť pracovat ale neztratil, a tak nejprve zkouší práci poslíčka na kole a poté zakotví v jednom supermarketu u okénka, kde se vykupují vratné lahve. Díky své energické a komunikativní povaze se ihned stává součástí osudů návštěvníků okénka, jehož malý prostor se uprostřed sterilního a konzumního supermarketu stává jeho oduševnělým a přívětivým protipólem. Když Josef nabírá s novým zaměstnáním druhý životní dech, jeho žena Eliška (D. Kolářová) ho zase jakoby ztrácí, když si uvědomuje, že pro svého muže již není přitažlivá a že si Josef spíše pomýšlí na jiné ženy. Krizí si také prochází jejich dcera Helenka (T. Vilhelmová), kterou nedávno opustil její manžel Karel (M. Pechlát). Josef sice probírá nejrůznější životních situace lidí u svého okénka, ale až doma na něj k vyřešení čeká ta nejzávažnější...

Napište nám