25 minut

6. června

Obsah dílu

Čtyři mrtví po srážce vlaků v Pardubicích — Likvidace následků železniční nehody — Ministr dopravy zveřejnil první výsledky šetření — Drážní inspekce prověřuje zabezpečení trati — Nemocnice propustila většinu zraněných — RegioJet slíbil odškodnit oběti i cestující — Reakce politiků na tragickou nehodu na železnici — Aktuální situace na železničních tratích — Komplikace a zpoždění na koridoru — Tragédie na trati pohledem záchranářů — Záběry nehody vlaků ze sociálních sítí — Zabezpečovací systém na trati — Tragické nehody na železnicích v Česku — V noci bude zastavený provoz na trati

Části dílu

01:37
Čtyři mrtví po srážce vlaků v Pardubicích
  V noci na dnešek se čelně srazil rychlík RegioJetu jedoucí z Prahy na Slovensko s nákladním vlakem ČD Cargo. Při nehodě 4 lidé zemřeli. Záchranáři ošetřili 27 zraněných. Všechny oběti měly být podle drážních hasičů z lůžkových vagonů a mělo jít o ženy.
  04:40
  Likvidace následků železniční nehody
   Situace na místě nehody
   07:10
   Ministr dopravy zveřejnil první výsledky šetření
    První výsledky šetření Drážní inspekce, která prověřuje příčiny tragické srážky, dnes už zveřejnil ministr dopravy Martin Kupka.
    07:47
    Drážní inspekce prověřuje zabezpečení trati
     Drážní inspekce prověřuje jak samotnou trať, tak i její zabezpečení. Generální inspektor Jan Kučera předpokládá, že kompletní závěry úřad kvůli náročnosti šetření bude moci zveřejnit až v prvním kvartále příštího roku.
     07:53
     Nemocnice propustila většinu zraněných
      Většina zraněných skončila v Pardubické nemocnici, část také v chrudimské a ve fakultní v Hradci Králové.
      10:13
      RegioJet slíbil odškodnit oběti i cestující
       Majitel společnosti RegioJet Radim Jančura se dnes omluvil zraněným i všem, kterých se noční nehoda dotkla. Řekl, že společnost lidi odškodní a udělá všechno pro řádné objasnění srážky vlaků. Pro případné dotazy zřídil také krizovou telefonní linku své dopravní společnosti. Jančura už dopoledne přijel do Pardubické nemocnice a zraněné tam navštívil.
       11:51
       Reakce politiků na tragickou nehodu na železnici
        Na železniční nehodu v Pardubicích reagovali také politici. Premiér Petr Fiala na síti X událost označil za velké neštěstí a vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým. Lítost vyjádřil také prezident Petr Pavel.
        14:30
        Aktuální situace na železničních tratích
         Nehoda ovlivnila jak rychlíková spojení, tak i ta regionální. Více přímo ke spojům, které si objednává Pardubický kraj, už s hejtmanem Martinem Netolickým.
         17:22
         Komplikace a zpoždění na koridoru
          Srážka nákladního vlaku se soupravou RegioJet na hlavním železničním koridoru ovlivnila všechny spoje, které po něm jely přes Pardubice, tedy i vlaky národního dopravce. České dráhy už od noci nasadily náhradní autobusy a přijímají také reklamace cestujících na způsobená zpoždění. Problémy, které tím Drahám vznikly, popisuje jejich mluvčí Petr Šťáhlavský.
          18:22
          Tragédie na trati pohledem záchranářů
           Na místo nehody mířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Takhle popisují tragédii ti, kteří byli na místě jako jedni z prvních.
           19:35
           Záběry nehody vlaků ze sociálních sítí
            Železniční neštěstí lidé komentovali také na sociálních sítích. A řada z nich připojila i natočená videa na mobilní telefony.
            20:24
            Zabezpečovací systém na trati
             Hlavní železniční koridor, který Pardubicemi prochází, patří k nejmodernějším v Česku. Jeho rekonstrukce začala před čtyřmi lety a teprve minulý týden se nový úsek kompletně otevřel. Vybavený je i novým zabezpečovacím systémem ET-CS, který má podobným neštěstím zabránit. Spuštěný má být až zkraje příštího roku.
             22:31
             Tragické nehody na železnicích v Česku
              Včerejší nehoda patří podle železničářů k nejtragičtějším střetům dvou vlaků na tuzemských tratích za posledních 25 let.
              23:21
              V noci bude zastavený provoz na trati
               Připomínám, že v souvislosti s tragickou železniční nehodou bude v noci znovu úplně zastavený provoz mezi hlavním pardubickým nádražím a Kostěnicemi. Vlaky tudy kvůli odstraňování následků střetu neprojedou mezi dnešní 10. hodinou večerní a zítřejší 5. ranní.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               7. června

               Přehled dílů

               318 dostupných
               Stopáž25 minut

               12. července

               Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. července

               Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

               11. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. července

               10. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               9. července

               Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

               9. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. července

               Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

               8. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               4. července

               Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

               4. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               3. července

               Silničáři začali stavět další část D6 — Modernizace nádrží v Liberci — Modernizace tratě mezi Libercem a Prahou — Střelce z Dolní Rovně poslal soud do vazby — Kontroly celníků u polských hranic — Pediatrická ordinace v Orlickoústecké nemocnici — V létě roste počet úrazů dětí — Porušování pravidel plavby na českých řekách — Průběh rekonstrukce jezu na Labi v Pardubicích — Nácvik hasičů v Českém Švýcarsku — Hrad Svojanov u Svitav čekají vylepšení — Spolupráce firem Explosia a Synthesia — Dálniční známky už letos vydělaly 4 miliardy Kč — Po 80 letech se rozezněly zvony v Horní Polici

               3. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               2. července

               Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Znovu zpoplatněné parkování v Teplicích — Spory kvůli největší solární elektrárně v Česku — Odstraňování dočasných staveb v Hradci Králové — Obvinění za pád dětí z vyhlídky na Děčínsku — Bílina je nejvíc znečištěnou řekou Povodí Ohře — Požár v Chomutově vznikl kvůli varně drog — VZP zavádí objednací systém pro klienty — Aplikace Záchranka s novinkami na léto — Hlinsko řeší problém s bezdomovci — Letiště Praze má potíže s odbavováním — Pardubické letiště řeší zpoždění letů — Na železnici vzrostl počet projetí návěstí stůj — Omezení dodávek teplé vody na Trutnovsku — Mimořádný nález z období Keltů — Přípravy olympijského festivalu u jezera Most

               2. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               1. července

               Digitalizace stavebního řízení — Změny ve stavebním zákonu — Poplatky za stavební povolení — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Zabavení marihuany v Ústeckém kraji — Spor o výsledcích EIA ve spalovně v Rybitví — Všichni dohodáři musejí být hlášeni — Pozdržené otevření koupaliště Cihelna — Znovuotevřený plavecký bazén v Liberci — Lodní doprava v Ústeckém kraji i ve všední dny — Snížený zájem o letní tábory na Královéhradecku — Střelba v Dolní Rovni — Prodejna potravin s nepřetržitým provozem — Exkurze s geologem po Českém Švýcarsku

               1. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               28. června

               Konec školního roku — Cestovní doklady na poslední chvíli — Bezpečně na silnicích o prázdninách — Zákaz vjezdu kamionů do Ústí nad Labem — Liberecký zámek bude vlastnit město — Kamery v pardubických autobusech — V Hradci Králové končí festival Regiony — Zrušení výměny přípojky elektřiny — Nový systém placeného stání v Teplicích — Koupaliště před začátkem letní sezony — Vrcholí přípravy skautských táborů — Přes 300 km na dámských kolech Liberta — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zákaz vstupu ke zřícenině hradu Kyšperk — Varhany památkou roku Libereckého kraje — Hyeny si oblíbily papírové hlavolamy — Konec medvědů na hradech a zámcích

               28. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám