25 minut

24. května

Obsah dílu

Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Pěstování ovoce a zeleniny v Česku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Hromadná nehoda pěti aut na Orlickoústecku — Spor o uhrazení kumulovaní ztráty HC Dynamo — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — V Ústeckém kraji budou v létě uzavírky a omezení — Společnost BREX podala návrh na insolvenci — Nárůst případů páté nemoci — Příznaky a komplikace páté nemoci — Vědeckotechnická soutěž pro žáky — V Krkonoších začnou opět jezdit cyklobusy — Den starokladrubského koně už zítra — Hřiště na petank v Náchodě — Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami — Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Teplicích — Kurz pro motorkáře jako prevence proti nehodám

Části dílu

00:57
Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku
  Kvůli levnějším cenám vyrážejí Češi z příhraničí na nákupy ovoce a zeleniny do Polska - v těchto dnech především za jahodami. I tam hlásí prodejci ztráty na úrodě kvůli jarním mrazíkům, sezóna jahod tak bude letos kratší.
  02:55
  Pěstování ovoce a zeleniny v Česku
   Produkce zeleniny v Česku vloni mírně vzrostla – o půl procenta. Naproti tomu ale klesla plocha polí, na kterých se pěstuje. Vysoké náklady a nízké výkupní ceny byly pro některé farmáře likvidační.
   04:49
   Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku
    Lidé v Dobkovicích na Děčínsku dnes v místním referendu rozhodují o zákazu hazardu. V malé obci, která má zhruba šest stovek obyvatel, by mohlo vyrůst kasino. Ročně by přineslo do rozpočtu až tři miliony korun.
    06:45
    Hromadná nehoda pěti aut na Orlickoústecku
     Hromadná nehoda celkem pěti vozů na silnici I/35 u Zármsku na Orlickoústecku. Na místě se srazila čtyři osobní auta a jedno k nákladní.
     07:04
     Spor o uhrazení kumulovaní ztráty HC Dynamo
      Stále není jasné kdo uhradí ztrátu hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Dnes odpoledne se na jednání sešli dva největší akcionáři - tedy zástupci města a miliardář Petr Dědek.
      07:29
      Zemřel herec a režisér Jan Kačer
       V 87mi letech zemřel herec a režisér Jan Kačer. Holický rodák patřil k hvězdám nové vlny českého filmu.
       07:57
       V Ústeckém kraji budou v létě uzavírky a omezení
        Řidiče v Ústeckém kraji čeká během letních prázdnin řada uzavírek a dopravních omezení. Práce na hlavních tazích směrem na Prahu a Plzeň probíhají už teď a s řadou dalších budou muset šoféři počítat taky v krajském městě, nebo na silnici 1/13 - hlavní tepně severních Čech.
        09:56
        Společnost BREX podala návrh na insolvenci
         Liberecká stavební společnost BREX podala k soudu návrh na insolvenci. Věřitelům dluží bezmála 180 milionů korun. Podnik má problémy delší dobu - už dříve omezil práce na některých stavbách v regionu.
         12:02
         Nárůst případů páté nemoci
          Vyrážka na obličeji a později na celém těle. Jeden z hlavních příznaků páté nemoci, která se šíří hlavně v dětských kolektivech. Každé třetí dítě ale může pocítit i zvýšené teploty, bolesti hlavy nebo příznaky nachlazení. Počty nemocných letos výrazně stouply. Nakažených je skoro 7 a půl tisíce lidí.
          14:14
          Příznaky a komplikace páté nemoci
           Před zdravotními komplikacemi varují hlavně pediatři - podle nich se mohou potíže vyskytovat i u starších dětí.
           15:55
           Vědeckotechnická soutěž pro žáky
            Nadchnout žáky pro vědu a výzkum - to má za úkol Microtela. Vědecko - technickou soutěž organizuje lanškrounská radnice a okolní průmyslové firmy. Doufají, že se jim tak podaří žáky nalákat na technické obory. Lidí s takovým vzděláním je totiž podle firem nedostatek - nejvíce jim chybí programátoři, konstruktéři nebo systémoví inženýři.
            17:46
            V Krkonoších začnou opět jezdit cyklobusy
             V sobotu začnou v Krkonoších opět jezdit cyklobusy. V provozu budou na devíti linkách, které propojí nejvyšší české hory do všech světových stran. V červnu vyjedou o víkendu, od července i ve všední dny
             18:06
             Den starokladrubského koně už zítra
              Den starokladrubského koně v Kladrubech nad Labem. Zítra dopoledne se národní hřebčín otevře veřejnosti - a to včetně vybraných stájí. Dorazí sem císařské osmispřeží a hosté z Dánska představí bělouše, kteří slouží v Kodani na královském dvoře.
              18:29
              Hřiště na petank v Náchodě
               Na mnoha místech v Česku vznikají nová petankové hřiště - a je to i novinka na dětském dopravním hřišti v Náchodě. Milovníci aktivního odpočinku se tam sešli na přátelském turnaji.
               18:57
               Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami
                Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami. V různých intenzitách Česko zasáhly i v průběhu dne, škody napáchaly třeba na jižní Moravě. Postupně prošly až do severozápadní části území.
                20:40
                Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Teplicích
                 Lázěňská tradice byla v Teplicích založena v roce 1154. Letos tady tak startují sezonu s pořadovým číslem 870. Slavnostní zahájení si každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků - město už se zaplnilo stánky a míří sem i desítky různých interpretů.
                 22:29
                 Kurz pro motorkáře jako prevence proti nehodám
                  Nehod motorkářů výrazně přibývá - nejčastěji za nimi stojí vysoká rychlost a také nezvládnutí vozidla. I proto je důležitá prevence. Kurz pro motorkáře Učme se přežít dnes mohli zájemci absolvovat ve Vysokém Mýtě.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  27. května

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  24. června

                  Trasa vysokorychlostní železnice — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — Znovuotevření D7 v Chlumčanech u Loun — Udělení vyjímky pro těžbu na Tlustci — Část koalice chce zmírnit penzijní reformu — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji — V Brodci nechce stále nikdo vládnout — Porucha trakčního vedení na železnici — Protesty proti Inovačnímu centru v Pardubicích — Nová základna ZZS v Hrádku nad Nisou — Pieta za oběti nacistického teroru v Ležákách — Nové cyklostezky mezi Mostem a Litvínovem — Horní Ředice Vesnicí roku Pardubického kraje — Pohlaví královédvorských hyenek hřivnatých — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Vyhlídkové lety pro handicapované v H. Králové

                  24. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  V Libereckém kraji začaly žně. — Natáčení seriálu Limity režiséra Petra Zelenky

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  V Libereckém kraji začíná Nesnězeno.

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. června

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  17. června

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  13. června

                  Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Drážní inspekce prověřuje nehodu v Pardubicích — Rekonstrukce Nechranické přehrady — Mapa republiky v Krkonoších odtála o měsíc dříve — Muže zavalil stokilový balík papíru — Stavební zábor okolo tábora před Úřadem vlády — Nehoda zablokovala provoz na D7 — Začíná festival Rock for People — Objevené snímky severočeských památek — Akce Kroky bez násilí — Dny chleba v Pardubicích — Výuka branné výchovy — Vypuštění uzdraveného orla do volné přírody — Vstup do děčínské zoo pro dárce krve zdarma — Vodácké odpoledne na rybníku Biřička — Do Krkonoš se vrací ohrožený druh motýl

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. června

                  Oprava ústeckého mostu se blíží — Odstranění poškozeného vagónu RegioJet — Špatný stav budov při požáru ve Vejprtech — Sucho díky děšťům odeznívá — Starostka Litvínova míří do sněmovny — Úspěšný nábor policistů na Děčínsku — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ústecké Činoherní studio má nového ředitele — Mezinárodní cvičení chemických jednotek — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám