Z bastarda nejmocnějším sedlákem. Protektorátní doba nahrála outsiderovi vesnice, a tak se ho sousedé pro jistotu chtějí zbavit...
Režie: Vladimír Michálek. Scénář: Jiří Křižan. Hrají: Olaf Lubaszenko, Boguslaw Linda, Jiří Bartoška, Agnieszka Sitek a další.
Je třeba zabít Sekala

Drama podle námětu a scénáře Jiřího Křižana se odehrává v létě roku 1943, v moravské vesnici uprostřed žírné roviny Hané, kde není jediný Němec a kam válečné události jako by ani nedolehly. Dvanáct bohatých statkářů zde však žije ve strachu z nemanželského syna jednoho z nich. Sekal má za sebou krušné dětství nemanželského dítěte, kterým všichni pohrdají, nic mu nepatří, slušné děvče si ho ani nevšimne. Je zatrpklý a krutý, nenávidí všechno a všechny. S protektorátem přišel jeho čas. Udává sedláky ze zločinů proti Říši a za odměnu dostává jejich majetky. Z bastarda se brzy stane nejbohatší sedlák, který dává najevo, že dva statky mu stačit nebudou. Sedláci, v obavách o své majetky, ženy a dcery, po nichž se začíná Sekal ohlížet, a ze strachu o život, dospějí k rozhodnutí, že je třeba se Sekala zbavit…

Film Vladimíra Michálka získal v roce 1998 v deseti kategoriích ocenění Český lev a řadu dalších ocenění, včetně nominace Filmovou a televizní akademií na Oscara 1998. Představitel jedné z hlavních rolí Olaf Lubaszenko získal Cenu za nejlepší herecký výkon na MFF Karlovy Vary 1998.

Režie: Vladimír Michálek. Scénář: Jiří Křižan. Hrají: Olaf Lubaszenko, Boguslaw Linda, Jiří Bartoška, Agnieszka Sitek a další.

Napište nám