Poetický film o světě, jak ho vidí šestnáctiletá Terezka, nadaná výjimečnou fantazií a spontánní hravostí. Koprodukční snímek ČT.
Režie: Martin Šulík. Scénář: Marek Leščák, Ondrej Šulaj, Martin Šulík. Hrají: Dorota Láberová Nvotová, Marián Labuda, Božidara Turzonovová, Emília Vášáryová a další.

Šestnáctiletá Terezka (D. Nvotová) odchází z ústavu, kde se učila švadlenkou a kde všechno bylo tak jednoduché, protože jiní rozhodovali za ni. Rozhodne se, že v hlavním městě vyhledá svou matku (E. Vášáryová), která o ni už léta neprojevila zájem. Podivuhodná cesta křížem krážem celým Slovenskem je nejen citovou výchovou, ale i Terezčinou zkouškou z dospělosti. Prožívá situace groteskní až absurdní a všechny pečlivě zaznamenává do staré slepé mapy. Reálný příběh se prolíná se sny a je naplněn hravým humorem...

Film režiséra Martina Šulíka získal Zvláštní cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu Mannheim-Heidelberg roku 1997, Cenu kritiků od Klubu filmových novinárov slovenského syndikátu novinárov za Nejlepší film v roce 1997 či Cenu IGRIC za Nejlepší fotoaparát a Nejlepší režii za rok 1997.

Napište nám