Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Jaroslav Hác 10. 3. 2021 18:58 Celá diskuse

    Opět špatně

    Populární dvojka na přenosy vážné hudby Michael Beyer a Ivo Mechel opět předvedla, že nechápe, jak se dělají TV přenosy symfonické hudby. Vzhledem ke covidu dost sleduji programy na francouzském Mezzu (a sledoval je i dříve),takže bych chtěl popsat, jak to ve světě dělají:
    1. Nejdůležitější je zvuk. Nejlepší nahrávky z Rudolfina dělá Český rozhlas a tak by jejich zvukaře měla použít místo experimentů i ČT.
    2. Obraz nesmí rušit. Tedy žádné barevné kreace, obzvlášť ne agresívní modré. (Při předchozím koncertu Filharmonie mladých modré nasvícení sálu zcela zničilo barevnost papírových diváků). Stačí si prohlédnout záznam ČF, který před časem dělali Francouzi. Bloudění kamery po stropě a balkonu během produkce svědčí o nudícím se režisérovi a jeho neúctě k vážné hudbě a diváka rozptyluje, stejně jako mnoho detailů na nehty hudebníků. Ale možná to jmenovaní vědí a pouze exhibují, exhibují a exhibují (díky blahovůli nadřízených).

Reagujte na komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.