Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Jaroslav Hác 10. 3. 2021 18:58 Reagovat 3 5

    Opět špatně

    Populární dvojka na přenosy vážné hudby Michael Beyer a Ivo Mechel opět předvedla, že nechápe, jak se dělají TV přenosy symfonické hudby. Vzhledem ke covidu dost sleduji programy na francouzském Mezzu (a sledoval je i dříve),takže bych chtěl popsat, jak to ve světě dělají: 1. Nejdůležitější je zvuk. Nejlepší nahrávky z Rudolfina dělá Český rozhlas a tak by jejich zvukaře měla použít místo experimentů i ČT. 2. Obraz nesmí rušit. Tedy žádné barevné kreace, obzvlášť ne agresívní modré. (Při předchozím koncertu Filharmonie mladých modré nasvícení sálu zcela zničilo barevnost papírových diváků). Stačí si prohlédnout záznam ČF, který před časem dělali Francouzi. Bloudění kamery po stropě a balkonu během produkce svědčí o nudícím se režisérovi a jeho neúctě k vážné hudbě a diváka rozptyluje, stejně jako mnoho detailů na nehty hudebníků. Ale možná to jmenovaní vědí a pouze exhibují, exhibují a exhibují (díky blahovůli nadřízených).

  • Dušan 10. 3. 2021 16:18 Reagovat 2 4

    Dobrý zvukař.

    V životě (75 let) jsem nevytočil zvuk na 100 (rozpětí 0 - 100). Přesto ze sóla čela jsem alespoň viděl pohyb smyčce. Po hodině digy hry s ovladačem zvuku jsem skončil. Před cca 100 lety věděli jak postavit koncertní sál.Podle mne by pomohlo vyhodit zvukaře a dát jeden mikrofon doprostřed sálu. Rád bych věděl kam všude tato ostuda byla přenášena. Dík za nezapomenutelný zážitek.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi