Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Miroslav Andrle 30. 4. 2020 19:25 Reagovat 0 0

  Imunita

  Dobrý večer. Zajímá mě, zda může být infekčnost a onemocnění kovidem - 19 ovlivněno očkováním proti chřipce a pneumokoku. Děkuji.

 • Hana Slavíčková 20. 4. 2020 15:17 Reagovat 0 3

  Méně lékařů, více psychologů

  Moderátoři pořadu z velké části kladli dotazy panu doktoru Smejkalovi a paní psycholožka Čepelíková se dostala ke slovu jen okrajově. Škoda. Od doktorů toho už víme od začátku epidemie poměrně dost informací, od psychologů výrazně méně. Bývalo by mě zajímalo, jak si poradit s panikou z nemoci, jak zvládat zátěž strachu z onemocnění, jak přesvědčit starší ohroženou generaci, že mít "svého" dobrovolníka, co nakoupí, přinese léky a jinak starší osoby zabezpečí, je velkým impulzem k přežití pandemie o samotě ... každopádně mě potěšila informace, že je třeba strávit s pozitivní osobou 10-15 min v přímém kontaktu. Stále se klade důraz na roušky, ale proč nevysvětlit všechny chyby, kterých se při nošení roušek jejich nositelé dopouštějí. Rouška není samospásná a, pokud se používá chybně, může být kontraproduktivní. Pořad pokládám za příjemné komorní popovídání.

 • Ben 17. 4. 2020 14:27 Reagovat 5 3

  Zázraky přírody

  Pokud by nový virus byl hrozbou pro lidskou populaci ve smyslu svého potenciálu pro její významnou redukci, měl bych "kacířskou" myšlenku, jestli si "naše" modrá planeta konečně nezačala vytvářet účinnější protilátky PROTI NÁM. Jako vlastní obranu proti tomu, jak s ní majetnicky zacházíme, jak pohrdavě a přezíravě se chováme k přírodě a zastavujeme a betonujeme, co nám z ní ještě zbývá, ve jménu ekonomického rozvoje a jak jsme schopni sežrat úplně všechno a každého, třeba i "netopýre". Pořád jsme zvyklí považovat za škodlivé to, co více či méně bezprostředně ohrožuje nebo omezuje nás, ale kdy si připustíme, jakou škodnou jsme ve svém konání sami (a to do zatím zdánlivě vzdáleného budoucna i sami pro sebe, protože kyslík si sami nevyrobíme). Škoda, že si virus neumí vybírat podle takových kritérií, jako kdo chodí po lese dobrovolně sbírat odpadky a kdo je tam naopak bohorovně odhazuje. Nikomu apriori nepřeji nic zlého, ale jako lidská společnost se prostě chováme jak ho**da (bez urážky k nim). A panice propadáme až když je pro nás konkrétní nebezpečí nějak pozorovatelné a medializované, prevenci formou zachování udržitelného stavu planety ignorujeme, čímž hrubě urážíme svou potenciální schopnost předvídat. Kéž bychom se dokázali v (zatím ještě reálném) budoucnu spojit v nějakém ušlechtilém úsilí o záchranu Země před námi samými, jako se údajně nemálo z nás dokáže v současné situaci "mobilizovat" v aktivitách na podporu zdravotníků, ale iluze si nedělám.

 • livsane 15. 4. 2020 10:58 Reagovat 4 26

  covid-podvod

  Nevazena televize prosim citujte svuj zdroj od CNN kde potvrzuji ze cisla jsou masivne prehnana-mene nez obycejna sezonni chripka, nemluve o tom ze se falsifikuji umrtni listy v USA ***

  Příspĕvek byl upraven redakcí kvůli porušení pravidel diskuse

  • Klok 15. 4. 2020 14:13 Reagovat 6 12

   moment, ten pořad se ještě nevysílal, tak jak v něm podle vás mohla zaznít nějaká čísla???

 • Matylda 8. 4. 2020 16:17 Reagovat 4 21

  Chronicky nemocní

  Moc nechápu některá opatření a také jsem názoru, že by se mělo více myslet na chronicky nemocné. Jsem 60+, chronické dýchací cesty, astma, invalidní důchod 3. stupně. Na začátku pandemie, kdy byly v našem okrese 2 pozitivní testy, bylo umožněno lidem 65+ a držitelům průkazů ZTP si nakoupit ve vyhrazených hodinách. Protože nemám ZTP a ještě mi není 65, tak jsem si zažádala o ZTP, zatím žádná odezva. Občas se chodím projít do lesa. Do dneška většina lidí si při míjení ostatních nasadila roušku, dnes už mohou běžci a cyklisté bez roušek, tak už to vůbec neřeší. Nechápu fronty s rouškami a s odstupem a na druhé straně mohou zadýchaní běžci a cyklisté míjet chronicky nemocné. I pro chronicky nemocné je procházka přínosem. Nevím, jestli se odteď počítá s tím, že budeme několik měsíců jen doma.

  • Monika 16. 4. 2020 05:08 Reagovat 0 6

   Roušky

   Já mám z roušky vážné zdravotní potíže a to jsem relativně mladej človek. Nyní jen alergik,ale asi brzy i astmatik,nemluvě o ekzému. Až budou teploty nad 30 a roušky hned zvlhnou,ztrácí toto nařízení smysl úplně :-(

  • Ben 20. 4. 2020 05:11 Reagovat 0 0

   Nesdílím vaše obavy, ale ta připomínka je oprávněná. Vláda chce jakoby vyhovět všem a tak plácá chaoticky jedno opatření přes druhé a následně z něj na základě ohlasů omezovaných lidí uděluje výjimky, zde výjimku z povinnosti krýt si ústa a nos aktivněji sportujícím lidem, která je opodstatněná jejich potenciálně vyšším kyslíkovým dluhem a větší zadýchaností (a která ovšem nijak nezohledňuje individuální zvýšenou dýchavičnost ostatních lidí i při běžném pohybu), což ale není žádný argument pro lidi je míjející, samotné zatížené povinností pokrývku obličeje mít a už měsíc kontinuálně mediálně masírované a udržované v panice a přesvědčení, že jejich vlastní pokrývka (rouška) chrání ty ostatní, kdežto oni sami jsou zase chráněni rouškami těch ostatních. Prozatím tohle "opatření" vedlo k obnovení starého "dobrého" zvyku práskat na ostatní (i to, co není zakázáno), od kterého si někteří dali třicetiletý nucený "voraz". Nějak mi tyhle "zdravotnické" agitky neštymují a tak si o celém nařízení myslím své. Jestli někdo vážně zamýšlí jej udržovat i nadále a v letních měsících, přinejmenším ve volném venkovním prostoru, tak si myslím své i o něm.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi