Jak zůstat normální v nenormální době? První psychická i zdravotní pomoc v novém aktuálním magazínu. Rady odborníků i zkušenosti známých osobností. Moderují Monika Valentová a Vladimír Kořen. Připravili: Z. Trávníčková, P. Hykš a R. Petrenko

Obsah dílu

Přehrát vše

Člověk si neumí představit, jaké to je, být např. devadesátníkem, dokud to nepřijde.

Ve třetím premiérovém, a zároveň posledním dílu pořadu „Linka 1212“, se budeme věnovat otázkám, které se týkají života seniorů v období krize způsobené onemocněním COVID-19.

Navštíví nás hosté, kteří jsou sami v seniorském věku, ale přitom jsou pořád pracovně aktivní a zůstávají v kontaktu s ostatními seniory. Poradí nám aktuálně o psychice a zdraví člověka ve stáří.

Naším posláním je diváky inspirovat – a proto ukážeme i seniory, kteří se rozhodli karanténu využít k charitativním aktivitám. Třeba paní Margaret Payneová ze Skotska nasbírala pro britské zdravotnictví a místní hospic už 250 tisíc liber. Uvidíte, jak se jí to podařilo!

Otázky diváků zodpovíme spolu s odborníky ve studiu. Prvním bude geriatr a internista, doktor Zdeněk Kalvach, který se dlouhodobě věnuje komplexnímu pohledu na příčiny a léčení nemocí. Dlouhá léta působil na III. interní klinice VFN a 1. lékařské fakultě UK. Velkou část svých aktivit věnuje osvětě mezi seniory a jejich rodinami.

Dalším hostem ve studiu bude Kateřina Bohatá, vedoucí Linky seniorů, která radí starým lidem, jak o sebe pečovat i v domácí karanténě, vychutnat si drobné radosti, spojit se s přáteli a rodinou každý den aspoň na dálku, být aktivní všude, kde je to možné. Sama na lince s klienty i mluví. Předpokládá, že s koncem dubna naroste počet seniorů v hmotné nouzi.

Zkusíme najít odpověď třeba i na otázku, jestli uvolnění zákazů přináší úlevu lidem, kteří volají na Linku seniorů. Vědí senioři, jak si mají počínat nyní, a jak to bude v budoucnu?

Přes Skype se podíváme, jestli Karel Šíp v domácí karanténě neztratil humor – doufáme, že ne! A spisovatelka Radka Denemarková nám vylíčí, jak se s pandemií úspěšně vyrovnali na Tchaj-wanu, kde v průběhu pandemie pobývala několik měsíců.

Hlavní hosté tohoto dílu
Kateřina Bohatá
psycholožka, psychoterapeutka

Kateřina Bohatá


Zdeněk Kalvach
internista, geriatr

Zdeněk Kalvach


Stopáž40 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín