Televizní adaptace slavné Molierovy komedie v titulní roli s Vladimírem Menšíkem, který by letos oslavil 85 let (1980). Dále hrají: J. Sovák, J. Somr, V. Preiss, V. Postránecký, K. Macháčková, H. Maciuchová, A. Hegerlíková, J. Moučka, L. Roubíková a další. Scénář I. Hejna. Kamera A. Nožička. Režie F. Filip

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dva mladíci, synové velmi lakotných otců, se zamilovali do dívek, které oplývají krásou, ale nikoli penězi. Oktáv (Viktor Preiss) se tajně bez vědomí svého otce Arganta (Josef Somr) oženil s krásnou, ale úplně chudou dívkou Hyacintou (Kateřina Macháčková). A to zrovna ve chvíli, kdy měl otec plán oženit ho s dcerou svého známého, bohatého pana Geronta (Jiří Sovák). Gerontův syn Leandr (Václav Postránecký), zase miluje roztomilou Zerbinettu (Hana Maciuchová) a potřebuje peníze, aby ji vykoupil od cikánů, kteří ji kdysi unesli. A to je chvíle pro šibalského sluhu, který potřebné peníze z obou otců vymámí. Za své činy ujde trestu, protože závěr komedie přinese šťastný konec v podobě identifikace obou dívek, a oba sňatky nakonec otcové posvětí.

Televizní zpracování klasické Molierovy komedie z roku 1980 poskytlo neobvyklou hereckou příležitost pro nezkrotný temperament Vladimíra Menšíka v titulní roli sluhy Skapina. Připomeňme si tohoto výtečného herce, který by se právě v těchto dnech dožil 85 let.

* 9. 10. 1929

† 29. 5. 1988

Mistr zábavy a vypravěčského talentu. Účinkoval v desítkách zábavných pořadů, které uváděl a provázel svým typickým vyprávěním a anekdotami. Vytvořil také řadu nezapomenutelných postav ve filmech, které patří k nejvýše ceněným.


Stopáž67 minut
Rok výroby 1980
 ST 4:3
ŽánrFilm