Kapitán Vašátko a malíř Horác vyšetřují vraždu s přebytečným důkazem. Podle literární předlohy Hany Proškové.
Scénář a režie: Lucie Bělohradská. Hrají: Viktor Preiss, David Matásek, Viktor Dvořák, Petr Stach a další.
Případ se štěnicí

Drogový dealer Šárlí skončil při opilecké potyčce během nočního odchodu party mladistvých z hospody s nožem v játrech. Komisaře Vašátka, který si už užívá důchodu, do vyšetřování zatáhne mladíkova babička Forejtová – dávná známá jeho zemřelé ženy. Ukáže se, že Vašátkův přítel, malíř Horác, zná dalšího z party, šestnáctiletého Zbyňka, kterého před časem učil malovat. Zbyněk se těžce potýká se svým autoritativním a akurátním otcem – podnikatelem Bouzkem, a zjevně něco skrývá. Než zkušení pátrači odhalí pachatele vraždy, musejí porozumět titulní „štěnici“ – jak Vašátko nazývá detail, který v nějakém kriminálním případu nesedí. Pokud není detail objasněn, nelze případ uzavřít. V tomto příběhu je „štěnicí“ bota, která byla nalezena na místě činu a která nepatří nikomu z účastníků potyčky.

Případ se štěnicí je předposledním dílem volného cyklu detektivních příběhů podle literárních předloh „královny české detektivky“ Hany Proškové. Šest detektivek vzniklo v ČT v letech 2013–2019 v režii Lucie Bělohradské. Aktualizovaly předlohy Proškové ze 60. a 70. let a setkaly se s vřelým diváckým přijetím díky srozumitelnému, jednoduchému základnímu konceptu, pevnému morálnímu zázemí a psychologické linii jemně odlehčené humorem. Případ se štěnicí je adaptací povídky 6 + 1. Celý cyklus uzavře televizní film Případ s koncem, který podle svého scénáře rovněž režírovala Lucie Bělohradská.

Do hlavních rolí Případu se štěnicí zkušená televizní autorka opět obsadila Viktora Preisse (Vašátko) a Davida Matáska (Horác). Roli Forejtové si zahrála Jana Preissová, partu otce Bouzka se ujal Petr Stach a Bouzkovou ztvárnila Lucie Štěpánková. Viktor Dvořák si zahrál kapitána Kiliána. Členy party mladistvých ztvárnili studenti DAMU.

Scénář a režie: Lucie Bělohradská. Hrají: Viktor Preiss, David Matásek, Viktor Dvořák, Petr Stach a další.

Napište nám